Latvijas Ārlietu ministrija nosoda Pakistānas bijušās premjerministres Bhuto nogalināšanu

Rīga, 28.dec., LETA. Latvijas Ārlietu ministrija nosoda Pakistānas bijušās premjerministres Benaziras Bhuto nogalināšanu, aģentūru LETA informēja ministrijā.

 

 

Ārlietu ministrija nosoda spridzinātāja pašnāvnieka terora aktu un izsaka visdziļāko līdzjūtību Bhuto un pārējo bojāgājušo tuviniekiem.

 

Latvija aicina visas puses atturēties no jebkādām darbībām, kas vēl vairāk apdraudētu Pakistānas politisko stabilitāti un demokrātijas atjaunošanu valstī.

 

Kā ziņots, Bhuto ceturtdien nogalināja terorists pašnāvnieks pēc opozīcijas mītiņa beigām Ravalpindi pilsētā. Kad Bhuto pameta mītiņu, uzbrucējs sašāva viņu kaklā un krūtīs un tūlīt pēc tam uzspridzinājās cilvēku pūlī. Pēc Pakistānas glābšanas dienestu ziņām, šajā sprādzienā bez Bhuto nogalināti vēl 20 un ievainoti 56 cilvēki.

 

Bhuto, kas Pakistānā no trimdas atgriezās tikai pirms diviem mēnešiem, tikko bija uzstājusies priekšvēlēšanu mītiņā, kas bija sarīkots pirms 8.janvārī paredzētajām parlamenta vēlēšanām.

 

Pakistānu pēc opozīcijas līderes un bijušās premjerministres Benaziras Bhuto nogalināšanas pārņēmusi vardarbība, kas prasījusi jau vismaz desmit cilvēku dzīvības.

 

Pakistānas prezidents Pervezs Mušarafs izsludināja trīs dienu sēras un aicināja iedzīvotājus savaldīties, kā arī devis rīkojumu drošības dienestiem strādāt pastiprinātā režīmā, lai novērstu asinsizliešanu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas