Latvijas delegācijas vadība: Miņins apņēmības pilns olimpiskajam startam

Neraugoties uz pēkšņajām veselības likstām, pagaidām nav pamata bažīties par Latvijas bobslejista Jānis Miņina startu Vankūveras Olimpiskajās spēlēs, sarunā ar aģentūru BNS ceturtdien apliecināja Latvijas delegācijas pārstāvji.

Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Einars Fogelis, vaicāts, vai veselības stāvokļa dēļ nav apdraudēts Miņina olimpiskais starts, aģentūrai BNS sacīja: "Viņš šorīt ēda brokastis, viss izskatījās kārtībā. Šorīt izskatījās, ka startēs.. Vakar visi bija apņēmības pilni, devās uz trasi," klāstīja Fogelis.  

"Tādas lietas notiek pēkšņi, neviens viņas nevar paredzēt un prognozēt, tā tāda likteņa ironija. Katrā ziņā, es ceru, ka mediķi ir izdarījuši visu - gan Kalgari, gan šeit, izskatās, ka Jānis pats arī jūtās tīri labi," viņš.

 

Arī Latvijas delegācijas vadītājs Žoržs Tikmers aģentūrai BNS apliecināja, ka Miņins trenējas. "Es domāju, ka par šīm lietām labāk būtu jautāt viņam pašam un Sandim Prūsim. Es īpaši negribētu komentēt. Es domāju, ka Miņins ir gatavs treniņiem, šodien visa bobsleja komanda trenējās, nekādas nopietnas problēmas es nesaskatu un par viņām nezinu," sacīja Tikmers, atbildot uz jautājumu par Miņina veselības stāvokli.

 

Latvijas komandas ārsts Aldis Cīrulis par Miņa veselības problēmām nevēlējās detalizētāk runāt. "Nedomāju, ka tas ir korekti. Īsumā var teikt, ka ir problēmas ar vēderu," viņš teica.

 

Pēc pēdējās informācijas no Latvijas delegācijas mītnes, Miņins ceturtdien apmeklējis Vistleras olimpiskā ciemata poliklīniku, kur viņam veica atkārtotu veselības pārbaudi. Sportists nodeva asins analīzes un viņam tika veikta ultrasonogrāfija. Saņemot izmeklējumu rezultātus tika konstatēts, ka bobslejistam aklās zarnas iekaisums ir samazinājies un poliklīnikas ķirurgs deva atļauju atsākt treniņus.

Latvijas olimpiskās komandas galvenā ārste Līga Cīrule norādīja, ka Miņina veselībai uzmanīgi tiek sekots līdzi. "Sportistam ir sastādīta gan individuāla ēdienkarte, gan treniņu plāns," sacīja ārste.

 

Pats Miņins nav zaudējis optimismu un saka, ka cīnīsies līdz galam. "Esmu apņēmies sacensībās cīnīties līdz galam, uzsvaru liekot uz četrinieku sacensībām," norādīja kuldīdznieks.

 

Iepriekš laikraksts "Diena" vēstīja, ka pilots veselības problēmu dēļ vairākas dienas pavadījis slimnīcā. Tādēļ, pēc trenera Sanda Prūša teiktā, "treniņprocesā ir iecirsts diezgan būtisks robs." paskaidroja Prūsis. Miņins atšķirībā no savas ekipāžas stūmējiem pašlaik neesot labā kondīcijā, tomēr līdz startam Vankūveras spēlēs vēl ir laiks, sacījis treneris.

 

Aklimatizācijas nolūkos bobslejisti pirms došanās uz olimpisko spēļu mājvietu Vistleru aizbrauca uz Kalgari, kur ir lieliski treniņu apstākļi. Taču gatavošanās plānus komandai neizdevās realizēt, jo Miņins sāka sūdzēties par veselības problēmām. Ārstiem bija aizdomas par aklās zarnas saasinājumu, tomēr viss atrisinājās bez ķirurģiskas iejaukšanās.

 

Miņins ir viena no Latvijas lielākajām cerībām Vankūverā. Pasaules kausa izcīņas kopvērtējumā Miņina četrinieks šosezon ieņēma otro vietu. Pirms gada Vistlerā Miņina četrinieks sasniedza jaunu ātruma rekordu, un pats pilots ir atzinis, ka olimpiskā trase viņam ir tīkama.

 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas