Latvijas iedzīvotāji nelabprāt piekrīt komentēt aplokšņu algas saņemšanas faktu

Rīga, 25.okt., LETA. Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu iedzīvotāji, tostarp Latvijas iedzīvotāji, kuri saņem tā saucamās aplokšņu algas, nelabprāt komentē to saņemšanas faktu, liecina Eiropas Komisijas socioloģisko pētījumu centra "Eurobarometer" veiktā aptauja.


Atbildot uz jautājumu, vai viņu darba devējs pēdējo 12 mēnešu laikā viņiem ir maksājis aplokšņu algu, 78% Latvijas iedzīvotāju apgalvo, ka viņiem alga ir maksāta legāli, bet 17% respondentu atzīst, ka ir saņēmuši aplokšņu algu.

Aptauja liecina, ka 5% ES iedzīvotāju atzīst, ka saņem aplokšņu algas. Vācijā, Francijā, Luksemburgā un Maltā tikai 1% respondentu atzīst, ka saņem aplokšņu algas, bet Rumānijā aplokšņu algas saņemšanu atzīst 23%. Lietuvā aplokšņu algu saņemšanu pēdējos 12 mēnešos atzīst 11% respondentu, bet Igaunijā - 8%.

Tomēr tie cilvēki, kuri atzīst, ka saņem aplokšņu algu, nelabprāt piekrīt sīkāk komentēt aplokšņu algas saņemšanas faktu. "Eurobarometer" norāda, ka visus aptaujas rezultātus nevar uzskatīt par reprezentatīviem pieticīgā respondentu skaita dēļ un tādēļ, ka kopumā tikai neliels skaits respondentu atzīst, ka saņem aplokšņu algas.

Sīkāk komentēt aplokšņu algas saņemšanas faktu piekrita tikai 77 Latvijas iedzīvotāji, kopumā ES - tikai 616 cilvēki.

Rietumeiropā un Ziemeļvalstīs aplokšņu algas pārsvarā tiek maksātas par virsstundu darbu un cita veida papildu darbu. Savukārt Austrumeiropā aplokšņu algas pārsvarā tiek maksātas par regulāru darbu, kā arī gan par regulāru, gan par virsstundu darbu. Dienvideiropas valstīs aptuveni puse no aplokšņu algu saņēmējiem atzina, ka tas ir atalgojums par regulārām darba stundām vai gan par regulāru, gan par virsstundu darbu.

Aptuveni trešdaļa no respondentiem visā ES ir neapmierināti ar aplokšņu algu saņemšanu, bet otra trešdaļa apmierināti. Pārējie respondenti atteicās atbildēt uz šo jautājumu vai arī nezināja atbildi uz to.

Viskritiskākā attieksme pret aplokšņu algām ir tieši Austrumeiropas un Dienvideiropas valstu iedzīvotāju vidū. Aptuveni puse no šo valstu nodarbinātajiem, kuri saņem aplokšņu algas, gribētu saņemt algu, no kuras tiek maksāti legāli nodokļi.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas