Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijas iedzīvotāji neuzticas ne partijām, ne Saeimai un valdībai

Rīga, 21.janv., LETA. Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju jeb 95% neuzticas valstī esošajām politiskajām partijām, liecina "Eurobarometer Standard" jaunākais pētījums par Latviju.

Šis ir augstākais rādītājs Eiropas Savienībā (ES). Tādējādi Latvijā vēl aizvien saglabājas augstākā neuzticēšanās vietējai valsts varai Eiropā.  

Gandrīz tikpat augsta iedzīvotāju neuzticība ir vērsta pret Saeimu un valdību, proti, likumdevējam neuzticas 92%, bet izpildvarai - 88% iedzīvotāju.

 

Ziņojuma par Latviju atbildīgā redaktore "TNS Latvia" projektu vadītāja Inta Priedola šodien žurnālistus preses konferencē informēja, ka vidēji ES politiskajām partijām neuzticas 79% iedzīvotāju, parlamentam - 63%, bet valdībai - 65%.

 

Salīdzinoši augstāki uzticēšanās rādītāji vērojami reģionālajām un vietējām pašvaldības institūcijām un nacionālajai tieslietu sistēmai.

 

Reģionālajām un vietējām institūcijām uzticas 41% iedzīvotāju. Savukārt tiesām uzticas 26% aptaujāto, 64% gadījumu paužot neticību Latvijas tieslietu sistēmai.

 

Savukārt vairāk nekā puse jeb 59% iedzīvotāju uzticas televīzijas un 58% radio sniegtajai informācijai. Uzticību presē un internetā rakstītajam pauž 40% respondentu.

 

Pētījums Latvijā tika veikts no 2009.gada 30.oktobra līdz 16.novembrim, kopumā aptaujājot 1006 respondentus.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas