Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģiju paredz apstiprināt līdz Jāņiem

Saeimā apstiprināšanai nonākusi Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģija līdz 2030. gadam.

Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģija līdz 2030. gadam. Tā paredz: visi pratīs latviešu valodu; vidējā izglītība būs obligāta; laukos dzīvos tikpat daudz cilvēku, cik patlaban; gandrīz puse uzņēmumu būs inovatīvi; uz privātmājām būs saules baterijas; Saeimas vēlēšanās piedalīsies 70% balsstiesīgo.

 

Lai stratēģija neiegultu plauktā, to mēģinās padarīt saistošu citos likumos. Ja viss noritēs gludi, līdz Jāņiem stratēģiju pieņemsim, cerīgs par Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģijas līdz 2030. gadam (Latvija 2030) virzību parlamentā ir Saeimas Nacionālā attīstības plāna īstenošanas uzraudzības komisijas vadītājs Māris Kučinskis (TP).

 

Teju simts lappušu apjomīgais dokuments, kas tapa vairāk nekā divus gadus un noteiks Latvijas turpmāko attīstību, pēc apstiprināšanas valdībā pagājušajā nedēļā ir nonācis Saeimā.


Stratēģija iezīmē Latvijas ilgtspējīgas attīstības mērķus un galvenos rīcības virzienus tuvākajiem
20 gadiem. Dokumentā noteiktas valsts attīstības prioritātes - kultūras telpas attīstība, investīcijas
cilvēkkapitālā, paradigmas maiņa izglītībā, inovatīva un ekoefektīva ekonomika, inovatīva
pārvaldība un sabiedrības līdzdalība. (Diena, Vestji)

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas