Latvijas laukos sestdien sāksies Maizes nedēļa

Rīga, 15.aug., LETA. No 18.augusta līdz 25.augustam Latvijas laukos notiks Maizes nedēļa, aģentūru LETA informēja biedrības "Latvijas Jauno Zemnieku klubs" (LJZK) projekta koordinatore Jana Radvila.

 

LJZK sadarbībā ar Zemkopības ministriju (ZM) organizē Karjeras dienas laukos "Piens. Medus. Maize". Karjeras dienu mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar lauksaimniecības nozarēm, kuras specializējas piena, medus, maizes un to izstrādājumu ražošanā un pārstrādē.

 

Pasākuma organizatori aicina bērnus un jauniešus kopā ar saviem vecākiem un skolotājiem apmeklēt Maizes dienu sava rajonā. Pasākuma laikā būs iespēja iepazīties ar maizes ražošanas darba specifiku, atrast atbildes uz āķīgiem jautājumiem, piedalīties interesantās atrakcijās, nopelnīt vērtīgas balvas un saņemt bonusa punktus.

 

Zinoši saimnieki pastāstīs par sava darba specifiku graudu ieguvē un pārstrādē, bet skolu pārstāvji - par iespējām iegūt attiecīgas zināšanas.

 

Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja degustēt dažādus maizes produktus un piedalīties skolēnu izgudroto produktu vērtēšanā.

 

Karjeras dienu viesi par aktīvu līdzdalību saņems īpašas "pases" ar nopelnīto punktu skaitu. Ar tām varēs apmeklēt arī turpmākos karjeras dienu pasākumus un sakrāt vēl papildu punktus. Visvairāk punktu sakrājušie dalībnieki noslēguma pasākumā Jelgavā "Piena, Medus un Maizes" svētkos saņems lielo balvu - velosipēdu. Savukārt konkursa "Medusmaize ar pienu" dalībnieki cīnīsies par komandas ceļazīmi ceļojumam uz ārzemēm.

 

Jau ziņots, ka Karjeras dienas norisināsies gandrīz katrā Latvijas rajonā, kādā lauku sētā vai pārstrādes uzņēmumā vienu dienu ar konkrētu pasākuma sākuma laiku. Piena nedēļa jau notika no 13.jūnija līdz 20.jūnijam, Medus nedēļa notika no 18.jūlijā līdz 25.jūlijam.

 

Projekta noslēgums un punktu skaitīšana notiks "Piena, maizes un medus" svētkos Jelgavā, 25.augustā. Jaunieši sacentīsies, parādot savas zināšanas un asprātību interaktīvos uzdevumos.

 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas