Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijas Lielā mūzikas balva piešķirta koncertmeistarei Villerušai un operdziedātājai Garančai

Rīga, 6.janv., LETA. Latvijas Lielā mūzikas balva 2009 (LMB) par mūža ieguldījumu piešķirta pianistei koncertmeistarei Intai Villerušai, bet par spožiem starptautiskiem sasniegumiem un Latvijas vārda daudzināšanu pasaulē - dziedātājai Elīnai Garančai, šodien tika paziņots preses konferencē Kultūras ministrijā.

Preses konferencē tika paziņoti arī nominanti pārējās septiņās LMB kategorijās.  

LMB 2009 nominanti kategorijā "Gada debija" ir dziedātāja Gunta Davidčuka, vokālā grupa "Framest" un dziedātāja Inga Šļubovska.

 

LMB nominanti par izcilu sniegumu 2009.gadā ir Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Latvijas Radio koris un vijolniece Vineta Sareika.

 

LMB 2009 nominanti kategorijā "Gada koncerts" ir VI Kremerata Baltica festivāla "Hommage a Haydn and Hindemith" noslēguma koncerts 29.jūnijā Melngalvju namā, pianists Vestards Šimkus un Pētera Vaska "Gadalaiki" 23.septembrī Lielajā ģildē un pianista Armanda Ābola solokoncerts 25.maijā Rīgas Latviešu biedrībā.

 

Nominanti kategorijā "Gada uzvedums" ir Artura Onegēra oratorijas "Žanna d'Arka uz sārta" uzvedums 28. augustā Rīgas Sv.Pētera baznīcā, dziedātājas Ievas Paršas solokoncerts "Spoži mirdzošais latvju pelēkais" 17.novembrī Spīķeru koncertzālē un Žila Masnē operas "Verters" iestudējums Latvijas Nacionālajā operā.

 

Nominanti par izcilu darbu ansamblī ir altists Arigo Štrāls, flautiste Dita Krenberga un čellists Ēriks Kiršfelds.

 

Nominanti kategorijā "Gada jaundarbs" ir Andra Dzenīša "Postlūdija. Ledus" pirmatskaņojums 25.septembrī Lielajā ģildē, Latvijas Nacionālais simfoniskā orķestra izpildījumā (diriģents Karels Marks Šišons), Ilonas Breģes "Vijoļkoncerta" pirmatskaņojums 17.janvārī Lielajā ģildē, kuru izpildīja soliste Baiba Skride, "Sinfonietta Rīga", diriģents Normunds Šnē, kā arī Viļņa Šmīdberga "Elēģijas" pirmatskaņojums 18.septembrī Lielajā ģildē, kuru izpildīja "Sinfonietta Rīga" (diriģents Normunds Šnē).

Nominanti par izcilu interpretāciju ir Baiba Skride par solo Ilonas Breģes "Vijoļkoncertā" un Albana Berga "Vijoļkoncertā", pianists Vestards Šimkus par Pētera Vaska klaviercikla "Gadalaiki" atskaņojumu un dziedātāja Ieva Parša par solo Imanta Kalniņa "Ceturtās simfonijas" atskaņojumā un Latvijas komponistu solodziesmu lasījumu.

 

Kultūras ministrs Ints Dālderis (TP) šodien apgalvoja, ka "mūziķu sniegums ir labākais, veiksmīgākais un konkurētspējīgākais, ko latviešu nācija ir spējusi līdz šim izdarīt". Ministrs uzsvēra, ka LMB laureātu izvēlē iespējami plaši jāiesaista profesionālā mūziķu vide, kas "ļaus tai izvairīties no skandalozās pieskaņas, kas LMB bija pagātnē".

 

Lielā mūzikas balva ir augstākais Latvijas valsts apbalvojums mūzikā. 1993.gadā Kultūras ministrijā pēc toreizējā kultūras ministra Raimonda Paula iniciatīvas tika pieņemts lēmums ik gadu izcilākos sasniegumus mūsu valsts mūzikas dzīvē atzīmēt ar speciālu balvu.

 

2007.gadā tika ieviesti vairāki jauninājumi: noteiktas nominācijas un janvārī preses konferencē paziņoti nominanti, žūrija par laureātiem balso balvas pasniegšanas dienā.

 

Lielās Mūzikas balvas 2009 žūrijā darbojas mūzikas žurnāliste Olga Pētersone, muzikologs, Latvijas Radio 3 žurnālists Guntars Pupa, muzikoloģe, Latvijas Radio 3 žurnāliste Maruta Rubeze, "Latvijas koncerti" valdes loceklis Guntars Ķirsis, muzikoloģe Ilze Šarkovska-Liepiņa, izdevniecības "Musica Baltica" direktore Solvita Sējāne, žurnāla "Mūzikas Saule" galvenais redaktors Orests Silabriedis, muzikoloģe, Latvijas Mūzikas informācijas centra vadītāja Ināra Jakubone un muzikoloģe, Latvijas Radio programmas "Klasika" direktore Gunda Vaivode.

 

LMB 2009 pasniegšanas ceremonija un koncerts notiks 2010.gada 2. martā Latvijas Nacionālajā operā. LMB mājaslapa www.muzikasbalva.lv sāks darboties no 6.janvāra, bet publikas balsojums portālā www.delfi.lv - no 2.februāra.

 

LMB pasākumu organizē Kultūras ministrija sadarbībā ar VSIA "Latvijas koncerti". Pasākumu būs iespēja vērot tiešraidē LTV 1. programmā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas