Latvijas Pasts izdod pastmarku \"Latvijas profesionālajam futbolam - 100\"

Rīga, 7.sept., LETA. Rīt, 8.septembrī, no plkst.9 līdz 19 pasta centrā "Sakta" notiks pastmarkas "Latvijas profesionālajam futbolam - 100" pirmās dienas zīmogošana, aģentūru LETA informēja Latvijas Pasta Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Inese Kreicberga.

 

Pastmarka ir veidota apļa formā kā futbola bumba, uz kuras attēlots futbolists un uzraksts "Latvija". Tā ir pirmā apaļas formas pastmarka, ko ir izdevis Latvijas Pasts.

 

Pastmarkas "Latvijas profesionālajam futbolam - 100" nomināls ir 45 santīmi, bet tirāža - 300 000 eksemplāru. Pastmarkas autors ir mākslinieks Juris Utāns. Tā drukāta tipogrāfijā "Cartor Security Printing" Francijā. Vienlaicīgi tiek izdota arī šai pastmarkai veltīta aploksne.

 

Futbolam Latvijā 2006.gadā tika svinēta simtgade. Par godu šai jubilejai tika izdota grāmata, uzņemta arī filma, kā arī organizēti daudz dažādi pasākumi.

 

Jau pirmās brīvvalsts laikos Latvijas izlases spēles Rīgā nāca skatīties vairāk nekā desmit tūkstoši cilvēku. Sešdesmitajos gados Daugavas stadionā PSRS meistarsacīkšu spēles pulcēja pāri par divdesmit tūkstošiem futbola cienītāju.

 

Astoņdesmitajos gados Rīgas futbola komanda "Daugava" divreiz palika soļa attālumā no PSRS augstākās līgas. Latvijas futbola zelta brīdis bija izlases iekļūšana 2004.gada Eiropas čempionāta finālturnīrā, kas notika Portugālē.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas