Latvijas ražotāji nostiprinās Austrumos

Eiropa drūmu priekšnojautu varā, Latvijai vitāli svarīgo eksportu var glābt mūsu stabilās pozīcijas Krievijā, Ukrainā un citos NVS tirgos.

Rīgas melnais balzams un šprotes ir tikai daži no deviņdesmito gadu eksporta veiksmes stāstiem Krievijas un citu Austrumu kaimiņu virzienā, līdz daudzi no tiem pajuka pēc Krievijas lielās krīzes un kaimiņvalstu attiecību politizēšanās saistībā ar pārmetumiem par krievvalodīgo situāciju Latvijā.

 

Līdz ar iestāšanos ES un jaunu iespēju rašanos Austrumu kaimiņš kļuva pat otršķirīgs, bet tagad, kad galvenajos ES tirgos IKP ir gandrīz nulle, augošie tirgi Krievijā, Ukrainā un citās NVS valstīs vilina atkal.

 

Strauji augošās Āzijas valstis Latvijas eksporta bilancē aizvien vēl aizņemļoti niecīgu daļu - lielākie tirgi mūsu ražotājiem nemainīgi ir Lietuva un Igaunija, tad seko Krievija un Vācija.

 

Ieeju Ķīnas tirgū Latvijas uzņēmējiem centīsies atvieglot Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), kas februārī plāno atvērt Latvijas pārstāvniecību visas pasaules biznesa Mekā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas