Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijas šā gada budžeta finansiālo deficītu palielinās par 189,9 miljoniem latu

Rīga, 9.febr., LETA. Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien piekrita finanšu ministra Einara Repšes (JL) ierosinājumam palielināt 2010.gada valsts budžeta apropriāciju jeb finansiālo deficītu par 189,9 miljoniem latu.

No šīs summas 184,58 miljoni latu nepieciešami, lai saistībā ar Satversmes tiesas spriedumu atmaksātu no 2009.gada jūlija līdz 2010.gada janvārim nelikumīgi ieturētās pensijas. Tai skaitā 110,88 miljoni latu nepieciešami, lai nodrošinātu vecuma un izdienas pensiju izmaksu pilnā apmērā no šā gada 1.februāra, bet 73,7 miljoni latu nepieciešami, lai šā gada aprīlī atmaksātu no vecuma un izdienas pensijām ieturēto daļu, kas ieturēta laika posmā no 2009.gada jūlija līdz 2010.gada janvārim.  

No pārējās summas 300 000 latu saņems Labklājības ministrija, kura kompensēs ieņēmumu samazināšanos no maksas pakalpojumiem valsts sociālās aprūpes centriem. Labklājības ministrijai tiks pārskaitīti arī 47 126 lati no Eiropas Sociālā fonda (ESF) "sākotnējās profesionālās izglītības pievilcības veicināšanai".

 

Savukārt Kultūras ministrijai no ESF "sākotnējās profesionālās izglītības pievilcības veicināšanai" tiks pārskaitīti 269 778 lati. Deputāts Miroslavs Mitrofanovs (PCTVL) vēlējās saņemt detalizētāku informāciju, kā šīs naudas summas tiks praktiski tērētas, bet klātesošās Kultūras ministrijas un Izglītības un zinātnes ministrijas ierēdnes to nespēja paskaidrot, tikai uzsvēra, ka "tā ir ES dalībvalstu, ne Latvijas nodokļu maksātāju nauda".

 

Finanšu ministrija saņems 129 581 latu "Twinningd Light" projektam "Nacionālās muitas administrācijas iekšējās izmeklēšanas kapacitātes konsolidēšana un uzlabošana". Pēc FM lūguma tiek palielināta par 326 017 latiem apropriācija no "Japan Tobacco International" piešķirtajiem ārvalstu finanšu palīdzības līdzekļiem cīņai pret kontrabandu un viltotām cigaretēm.

 

Izglītības un zinātnes ministrija saņems 345 645 latus, lai nodrošinātu atmaksas valsts pamatbudžetā par vairākiem Eiropas teritoriālās sadarbības projektiem.

 

Tieslietu ministrija valsts budžeta apropriācijas rezultātā saņems vairākus piešķīrumus projektam "Latvija - vienlīdzība dažādībā" un pilsoniskās sabiedrības stiprināšanai - kopsummā 483 968 latus.

Valsts kanceleja saņems 57 363 latus Latvijas valdības un Eiropas Komisijas vadības partnerībai un ES komunikāciju darbībām.

 

Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija lūdza palielināt apropriāciju ārvalstu finanšu palīdzības naudas līdzekļu atlikumam uz 2010.gada 1.janvāri, Latvijas-Lietuvas un Igaunijas-Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības tehniskā sekretariāta finansēšanai - 4 457 104 latus, Īstermiņa ekspertu fonda finansēšanai Norvēģijas valdības finansētajā pārrobežu sadarbībā - 99 488 latus un VASAB ārvalstu partneru līdzfinansējuma daļai - 71 210 latu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas