Latvijas skauti un gaidas svin organizācijas simtgadi

Rīga, 31.jūl., LETA. Latvijas skauti un gaidas šajās dienās piedalās Koknesē notiekošajā nometnē "Skautisma saullēkts", ar kuru tiek svinēta 100 gadu jubileja kopš organizācijas izveidošanas, aģentūru LETA informēja Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija.

 

Nometnes dalībnieki 100 gadu jubileju svin uz salas - līdzīgi kā tas tika darīts pašā pirmajā skautu nometnē Anglijā 1907.gadā. Latvijas Skautu priekšnieks Andris Matisons norāda, ka šī nozīmīgā jubileja, kuru šogad svin 28 miljoni skautu visā pasaulē, ir kā apliecinājums, ka tās vērtības, kuras bija vienojošas pirms 100 gadiem, ir aktuālas arī šobrīd.

38 skauti no Latvijas līdz augusta sākumam piedalīsies Lielbritānijā notiekošajā skautu nometnē, kurā vienkopus pulcējas 40 000 skautu no visas pasaules.

Plānots, ka skautus un gaidas Kokneses nometnē apciemos bērnu un ģimenes lietu ministrs Ainars Baštiks (LPP), aizsardzības ministrs Atis Slakteris (TP), Polijas vēstnieks Latvijā Macejs Klimčaks un citi viesi.

1.augustā Latvijas skauti, tāpat kā pārējie skauti visā pasaulē, atkārtos reiz doto solījumu un veidos miera dūju, tādējādi simbolizējot kustības spēju pastāvēt jau 100 gadus, vienojot miljoniem jauniešu no dažādām valstīm, kultūrām un reliģijām.

Skauti un gaidas ir jaunatnes neformālās audzināšanas kustības. Šobrīd Latvijā ir apmēram 700 aktīvu skautu un gaidu. Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija (LSGCO) ir pasaules skautu un gaidu organizāciju dalīborganizācija.

 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas