Latvijas valdība sola reformēt pabalstus un pensijas, pieļauj izmaiņas nodokļos un sola kredītņēmēju aizsardzību

Rīga, 12.janv., LETA. Jaunajā vēstulē Starptautiskajam Valūtas fondam un sadarbības memorandā ar Eiropas Komisiju valdība aizdevējiem sola īstenot visaptverošu labklājības pabalstu, pensiju reformas, samazināt valdības izdevumus, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā nodomu vēstule un memoranda projekts.

 

Dokumentos paredzēta turpmāka nekustamā īpašuma un automašīnu nodokļa reforma un nepieciešamības gadījumā pievienotās vērtības nodokļa palielināšana.  

Dokumentā uzsvērts, ka valdības politika šogad būs nozīmīgs solis ceļā uz mērķi ieviest eiro līdz 2014.gadam. Dokumentā arī norādīts, ka valdība veic pārskatu, lai atrastu veidu, kā izvairīties no lielajiem sociālajiem pabalstiem pēc 2012.gada, kad beigsies šogad noteiktie ierobežojumi, pabalstu saņēmējiem, kuriem ir lieli ienākumi.

 

Valdība sola, ka jau no nākamā gada janvāra stāsies spēkā izmaiņas pensiju sistēmā, lai nodrošinātu tās ilgtspēju. Valdība apņemas jau līdz šā gada jūnija beigām sagatavot izmaiņas pensiju sistēmā.

 

Valdība sola pastiprināti pievērsties ''Parex bankas'' problēmu risināšanai, kā arī nodomu protokolā apstiprina apņemšanos nodrošināt taisnīgu un objektīvu attieksmi pret Latvijas banku sistēmas noguldītājiem un kreditoriem.

 

Projektā arī paredzēts, ka fiksēts lata maiņas kurss joprojām būs monetārās politikas piesaiste līdz eiro ieviešanai.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas