Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijas Valsts meži iegulda naudu pašvaldību ceļos

A/s Latvijas valsts meži labo ceļus, kurus pašvaldības nodevušas tai saimnieciskās darbības veikšanai. Tādējādi pērn valsts mežu apsaimniekotājs valsts a/s Latvijas valsts meži (LVM) labojis un uzturējis 282 kilometrus pašvaldību ceļu 58 pagastos, bet šogad šis apjoms sasniegs 422 kilometrus.

Vairāki aptaujātie pašvaldību vadītāji šādu praksi vērtēja pozitīvi, jo tas esot izdevīgi abām pusēm, kaut arī reizēm vietējiem iedzīvotājiem, vismaz koksnes izvešanas laikā, kad par ceļu stāvokļa pasliktināšanās nneesot sajūsmā, ko pēc tam gan kompensējot salabotais ceļš.

 

"Šāda prakse - no pašvaldībām iznomāt pašvaldību ceļus, tos izmantot kokmateriālu izvešanai, savest atbilstošā kārtībā tiks turpināta arī 2011. gadā," stāsta LVM valdes priekšsēdētājs Roberts Strīpnieks.

 

Viņš norāda, ka tādējādi pašvaldības, netērējot ne santīma, iegūst prasībām atbilstošu ceļu, savukārt LVM veic visus darbus - ieved mežizstrādes tehniku, izved izcirstos kokmateriālus, iestāda jaunu mežu un tad sakārto ceļu.

 

"Tādējādi izvairāmies no tādām plānošanas kļūdām, kad kokvedējs satiekas uz šāda ceļa ar greideri," tā R. Strīpnieks.

 

Viņš norāda, ka pie šāda risinājuma tika nonākts jau 2008. gadā, kad tika meklēts risinājums, lai ik gadu nedotos uz vienu un to pašu meža iecirkni, kur vispirms notiek mežizstrāde, tiek izvesti kokmateriāli, pēc tam atkal notiek meža stādīšana.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas