Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijas valsts meži paceļ prasību latiņu kokrūpniekiem

Apaļkoksnes pircējiem no valsts mežiem jārēķinās ar papildu prasībām, gan 2012., gan arī 2013. gadā. Vislielākās izmaiņas skārušas tieši programmas «Stabilitāte» pretendentus, kuriem tagad ir jābūt atbildīgiem ne tikai par nodokļu nomaksu, bet arī par apkārtējo vidi un darba aizsardzību.

Tāpat apaļkoku pircējam jāīsteno ilgtspējīga uzņēmējdarbība, kas tiks vērtēta pēc finanšu stabilitāti rādošajiem kritērijiem - uzņēmuma pašu kapitālam jābūt lielākam par 50 000 Ls - un īpaša finanšu neatkarības koeficienta (pašu kapitāls/kopējais kapitāls * 100%), kuram būs jābūt lielākam par 20%.

 

Savukārt dalībnieka vērtēšanai nākamgad jau šim koeficientam būs jābūt lielākam par 30%. Ir prasība, lai pircēja vidējā alga būtu 90% apmērā no nozares vidējās, taču tā ir diferencēta - skujkoku zāģbaļu pircējiem tai ir jābūt ne mazākai par 360 latiem mēnesī, bērza finierkluču pircējiem - ne mazākai par 316 latiem, bet pārējo resno dimensiju apaļkoku pircējiem - 304 lati.

 

Bez tam apļkoksnes uzmērīšana jāveic neatkarīgam uzmērītājam.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas