Ļauj lētāk ievest dažādas zivis, to produktus un apelsīnus

Rīga, 27.nov., LETA. Eiropas Komisija (EK) noteikusi jaunas tarifu kvotas vairākiem Īslandes un Norvēģijas izcelsmes zvejniecības produktiem, kā arī palielinājusi kvotu apjomus Ēģiptes izcelsmes apelsīniem, šādi ļaujot tos kopienas teritorijā ievest lētāk.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts ieņēmumu dienesta Komunikācijas nodaļā, ar EK 15.novembra regulu, sākot no šī gada 1.septembra, atvērtas jaunas tarifu kvotas Īslandes izcelsmes saldētiem Norvēģijas omāriem un svaigām vai atdzesētām sarkanasaru filejām.

 

Ar citu EK 15.novembra regulu no 1.septembra ir atvērtas jaunas tarifa kvotas Norvēģijas izcelsmes zvejniecības produktiem: saldētām Atlantijas makrelēm un austrumu makrelēm, saldētām siļķēm, to filejām un pletnēm, citām saldētām zivīm, saldētām citas lašu dzimtas zivīm, lobītām un saldētām, apstrādātām vai konservētām garnelēm un ziemeļgarnelēm.

 

VID norāda, ka minētās jaunās kvotas ir spēkā no 1.septembra līdz 31.decembrim.

 

Tāpat EK noteikusi jaunus tarifu kvotu apjomus Ēģiptes izcelsmes apelsīniem, piemēram, kvotai "091707", kas piemērojama svaigiem vai žāvētiem apelsīniem, par 2300 tonnām palielināts apjoms, tā veidojot 70 320 tonnas.

 

Savukārt kvotai "091711", kas piemērojama svaigiem, saldiem apelsīniem, apjoms palielināts par 2 300 tonnām, tādējādi ļaujot ievest 36 300 tonnas.

 

EK arī atvērusi jaunu tarifa kvotu no citrusaugļiem iegūtām izejvielām, kas paredzētas, lai ražotu bezalkoholiskos dzērienus un dzērienus, kas satur vismaz 30% koncentrētas augļu sulas un nesatur vairāk kā 50% saharozes, kā arī nesatur pienu un piena produktus.

 

VID Galvenā muitas pārvalde aicina importētājus pieteikt pieejamās tarifa kvotas arī pēc preču izlaišanas un iesniegt retrospektīvu kvotas pieteikšanas iesniegumu triju gadu laikā no preču izlaišanas brīvā apgrozībā brīža.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas