Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Laukos mazāk ēd dārzeņus

Laukos un mazpilsētās dzīvojošie svaigus dārzeņus ēd daudz retāk nekā rīdzinieki vai citu lielpilsētu iedzīvotāji, savukārt vīrieši vidēji daudz biežāk nekā sievietes savu svaru vērtē kā ideālu.

Interesantus un zīmīgus faktus par Latvijas iedzīvotāju veselības paradumiem atklāj Veselības ekonomikas centra (VEC) veiktais pētījums.

 

Latvijas iedzīvotāju veselību ietekmējošo paradumu pētījumā tika uzdoti jautājumi gan par uzvedības paradumiem, piemēram, smēķēšanu, alkohola lietošanu, brīvā laika pavadīšanu, gan uzturu un veselības stāvokli, piemēram, aptaukošanos.

 

VEC speciāliste Iveta Pudule atzīst: salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem sabiedrības veselībā ir novērojamas pozitīvas tendences, piemēram, samazinās smēķējošo vīriešu skaits, uzlabojas iedzīvotāju uztura paradumi, cilvēki vairāk sporto, tomēr kopumā situācija joprojām nav iepriecinoša.

 

Atbilstoši Pasaules Veselības organizācijas ieteikumiem dienā jāapēd vismaz 400 gramu dārzeņu un augļu, tomēr Latvijā svaigus dārzeņus katru dienu uzturā lieto kopumā tikai trešdaļa aptaujāto.

 

I. Pudule norāda: analizējot svaigu dārzeņu patēriņu pēc aptaujāto dzīvesvietas, redzams, ka vismazāk ikdienā svaigus dārzeņus lieto tieši laukos dzīvojošie - mazāk nekā trešā daļa, bet visvairāk rīdzinieki - 46,2 procenti.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas