Lauksaimnieki apgūst piena kvotas

Latvijas lauksaimnieki ar piena kvotas izpildi šajā kvotas gadā, kas noslēgsies 31. martā, galā tikuši samērā veiksmīgi.

Lauksaimniecības datu centra (LDC) prognozes liecina, ka no 11 583 piena kvotu īpašniekiem 37% īpašnieku kvotu ir izpildījuši par 100%, 20% īpašnieku - par 85 līdz 99%.

 

LDC norāda, ka 14% kvotu ir izpildījuši par 71 līdz 84,9% un šiem lauksaimniekiem pēc 31. marta kvotu var samazināt par 5% no neizpildītā apjoma. Savukārt tiem 18%, kas kvotu ir izpildījuši no 1 līdz 70,9% apjomā, to var samazināt par 50% no neizpildītā apjoma.

 

LDC dati rāda: 10% kvotu īpašnieku vispār nebūs realizējuši pienu, tādējādi šīs kvotas tiks ieskaitītas valsts rezervē. Piena ražotājs var pieteikties uz kvotas saglabāšanu arī gadījumos, ja tā nav izpildīta par 85% un tam par iemeslu ir bijusi dzīvnieku saslimšana vai citi objektīvi iemesli. Šiem lauksaimniekiem līdz 15. aprīlim LDC jāiesniedz iesniegums kvotas saglabāšanai.

 

Piena ražotāji, kuri izpildījis savu kvotu 100% un lielākā apjomā, līdz šā gada 1. jūlijam var sūtīt iesniegumu papildu kvotas piešķiršanai no valsts rezerves.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas