Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lauksaimnieku audzētos augļus un dārzeņus skolas varēs iepirkt par ES naudu

Valdība šonedēļ beidzot apstiprinājusi noteikumus "Kārtība, kādā piešķir, administrē un uzrauga valsts un Eiropas Savienības atbalstu augļu un dārzeņu piegādāšanai izglītojamiem vispārējās izglītības iestādēs".

Noteikumos norādīts, ka atbalstu piešķirs produktu ražotājiem par svaigiem augļiem (āboliem, bumbieriem, lielogu dzērvenēm) un dārzeņiem (kāpostiem, kolrābjiem, burkāniem un kāļiem), ko izdalīs skolēniem programmas darbības laikā.

 

Augļiem un dārzeņiem jābūt audzētiem saskaņā ar normatīvajiem aktiem par lauksaimniecības produktu integrētās audzēšanas, uzglabāšanas un marķēšanas prasībām un kontroles kārtību, kā arī jābūt transportētiem no to ražošanas un iesaiņošanas vietas līdz skolēniem ne tālāk par 300 kilometriem.

 

Augļus un dārzeņus skolēniem sāks dalīt, sākot ar 2011. gada janvāra pirmo mācību nedēļu aptuveni divus mēnešus katru mācību dienu ārpus pusdienām. Porcijas lielums - 100 gramu.

 

ZM informē, ka uz atbalstu varēs pieteikties produktu ražotāji, tostarp arī kooperatīvās sabiedrības, kas reģistrējušās Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD), kā arī pašvaldības un izglītības iestādes. Augļu un dārzeņu iepirkšanai tiks tērēti Ls 421 776 lati, no kuriem 316 332 lati segti no ES līdzekļiem un 105 444 lati - no valsts budžeta.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas