Lavrovs plāno apmeklēt Latviju 18.decembrī

Rīga, 5.dec., LETA. Latvijas Ārlietu ministrija (ĀM) saņēmusi apstiprinājumu, ka Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs plāno apmeklēt Latviju 18.decembrī, aģentūru LETA informēja ĀM preses sekretārs Ivars Lasis.

Krievijas Ārlietu ministrijas paziņojumā masu medijiem teikts, ka Lavrova vizītes laikā notiks viedokļu apmaiņa par plašu divpusējo attiecību jautājumu loku un aktuālām starptautiskajām problēmām.

 

Tāpat vizītes gaitā plānots apmainīties ar abu valstu robežlīguma ratifikācijas rakstiem, kā arī parakstīt līgumu par Latvijas apbedījumu statusu Krievijā un Krievijas apbedījumu statusu Latvijā un līgumu par sadarbību sociālās drošības jomā.

 

Valsts prezidenta Valda Zatlera preses sekretāre Inta Lase aģentūru LETA informēja, ka Lavrovam ir paredzēta tikšanās arī ar Zatleru.

 

LETA jau ziņoja, ka Latvijas ārlietu ministrs Māris Riekstiņš (TP) nosūtījis uzaicinājumu Lavrovam 18.decembrī ierasties vizītē Latvijā, lai apmainītos ar abu valstu robežlīguma ratifikācijas rakstiem.

 

Gaidāmās vizītes laikā Latvijas puse vēlas pārrunāt Latvijas un Krievijas divpusējo attiecību aktuālos jautājumus, Latvijas un Krievijas starpvaldību komisijas darbības rezultātus un vienoties par tālākās sadarbības prioritātēm, kā arī apspriest Eiropas Savienības un Krievijas sadarbības jautājumus, kā arī citas starptautisko attiecību aktualitātes.

 

Kā ziņots, Satversmes tiesa ir atzinusi, ka šā gada martā parakstītais Latvijas un Krievijas robežlīgums, kas paredz agrākā Latvijas Abrenes apriņķa iekļaušanu Krievijas Federācijā, atbilst Satversmes 3.pantam, līdz ar to valdībai nekas vairs netraucē pabeigt robežlīguma ratifikācijas procesu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas