Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lembergs vēlas piedalīties LTV raidījumā "100.pants"

Rīga, 8.febr., LETA. Smagos noziegumos apsūdzētā un tā dēvētajā Grinberga lietā pilnībā attaisnotā Ventspils mēra Aivara Lemberga advokāts šodien Latvijas Televīzijas (LTV) ģenerāldirektora pienākumu izpildītājam Edgaram Kotam iesniedzis lūgumu nodrošināt Lemberga piedalīšanos raidījumā "100.pants".

Ievērojot to, ka Lembergs atrodas mājas arestā citā kriminālprocesā, procesuālos jautājumus, lai Lembergs varētu piedalīties šajā raidījumā, aizstāvība risinās ar procesa virzītāju, aģentūru LETA informēja zvērināts advokāts Armands Šūmanis.

Lembergs raidījumā vēlas paust savu viedokli par tā dēvēto Grinberga lietu, jo, neraugoties uz to, ka viņš atzīts par nevainīgu visās trīs tiesu instancēs, vakar raidījumā "100.pants" prokurors Māris Leja, atbildot uz žurnālistes jautājumiem, esot sagrozījis lietas faktiskos apstākļus un nepareizi atreferējis tiesas spriedumā minētos faktus.

Izmantojot tiesības, kas paredzētas Radio un televīzijas likuma 37.pantā "Tiesības uz atbildes izplatīšanu", Lembergs, atbildot uz prokurora teikto šajā raidījumā, vēlas publiski paust arī savu viedokli par šo lietu.

Kā vakar intervijā LTV raidījumam "100.pants" apgalvoja prokurors Leja, ne tā dēvētā Grinberga lieta, ne citas Lembergam uzrādītās apsūdzības nav politiski motivētas.

Prokurors, kurš uzturēja apsūdzību Grinberga lietā, kategoriski noraidīja, ka šī lieta, kuru prokuratūra zaudēja, būtu politisks pasūtījums.

Kā atgādināja Leja, Lembergs paudis viedokli, ka Grinberga lietu pasūtījusi partija "Jaunais laiks", taču prokuratūra iepriekš vērsusies arī pret šīs partijas pārstāvjiem, piemēram, bijušo veselības ministru Āri Auderu.

Līdz ar to uzskatīt, ka prokuratūras rīcība ir saistīta ar to, vai persona ir vienā vai otrā partijā, ir pilnīgi nepareizi.

Skaidrojot Grinberga lietas apstākļus, Leja uzsvēra, ka strīds nebija par personas kodu, kura nenorādīšanas dēļ Lembergs atteicās pildīt valdības lēmumu. Kā apgalvoja prokurors, Ventspils mērs nevēlējās redzēt Ventspils domes deputātu Ojāru Grinbergu (JL) Ventspils brīvostas valdē, tāpēc ignorēja valdības lēmumus. Kā redzams no viņa izteikumiem masu medijiem, Lembergs lēmumu par Grinberga iecelšanu amatā nepildītu arī tad, ja Ekonomikas ministrija būtu norādījusi personas kodu.

To, ka Ventspils mērs pārkāpis labas pārvaldības principus, atzinusi arī tiesa.

Kā uzsvēra Leja, jebkurā lietā pastāv risks, ka tiesa noraidīs apsūdzību. Līdz tiesai nonāktu pavisam niecīgs skaits lietu, ja tiktu sūtītas tikai tās, kurās apsūdzības pozīcijas ir 100% drošas.

Leja pauda viedokli, ka arī pārējās pret Lembergu ierosinātās lietas nav politisks pasūtījums. Turklāt tās esot par daudz vairāk epizodēm un smagākiem noziegumiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas