Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lembergs vēstulē Sprūdžam nav atbildējis uz uzdotajiem jautājumiem

Rīga, 19.okt., LETA. Ventspils mērs Aivars Lembergs ("Latvijai un Ventspilij") atbildes vēstulē vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Edmundam Sprūdžam (RP) nav sniedzis konkrētas atbildes uz ministra jautājumiem.

Ventspils politiķis tā vietā norāda, ka viņam nemaz neesot tiesību sniegt šādus paskaidrojumus, jo viņš jau tagad nevar pildīt pilsētas vadītāja pienākumus.  

Vēstulē Lembergs ministram norāda, ka kopš 2007.gada augusta viņš nepilda Ventspils domes priekšsēdētāja pienākumus, līdz ar to viņam ir aizliegts izpildīt jebkādus pieprasījumus, sniegt atbildes vai veikt citas darbības kā domes priekšsēdētājam. "Tādēļ lūdzu izskaidrot, vai Jūsu pieprasījums ir jāizskata un jāizpilda domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājam jeb, pārkāpjot man noteiktos aizliegumus, pieprasījums ir jāizpilda tieši man personīgi kā domes priekšsēdētājam," ministram raksta politiķis, piebilstot, ka atbildes sniegšanas gadījumā viņam draud apcietinājums.

 

Tāpat viņš skaidro, - kā domes deputātam viņa rīcībā neesot ziņu un dokumentu, kas nepieciešami ministra pieprasījuma izpildīšanai. Turklāt, ņemot vērā, ka pieprasījums ir izsūtīts piektdienas pēcpusdienā un Ventspils dome brīvdienās nestrādā, Lembergam nav bijusi iespēja lūgt atlasīt un saņemt nepieciešamos dokumentus.

 

Lembergs atzīmējis, ka viņam nav saprotams, cik lielā mērā ministram ir nepieciešamas ziņas par lēmumu pieņemšanas apstākļiem un to pieņemšanu, tajā skaitā par to, vai viņš ir devis kādus norādījumus vai parakstījis kādus dokumentus saistībā ar attiecīgā jautājuma izskatīšanu un lēmuma pieņemšanu.

 

Vēstulē politiķis izsaka varbūtību, - ja jau ministrs lūdz viņu sniegt atbildes uz jautājumiem kā Ventspils mēram, tad, iespējams, viņam ir atcelts aizliegums darboties kā Ventspils domes priekšsēdētājam. Tādā gadījumā viņš lūdz Sprūdžu iesniegt atbildes uz pieprasījumu trīs mēnešu laikā. Viņš arī lūdz iesniegt ministrijas juristu sagatavotā atzinuma kopiju, kas ir bijis pamats pieprasījuma iesniegšanai, kā arī Ģenerālprokuratūras sagatavoto atzinumu par Lemberga "šokējošo saimniekošanu" Ventspilī.

 

Lembergs atbildes vēstulē lūdz viņam iesniegt dokumentus, kas pamato apgalvojumus, ka Lembergs ir 25 komersantu patiesais labuma guvējs, dokumentus, kur ir pamatots, ka arī viņa bērni ir 25 komersantu patiesie labuma guvēji un ka gan viņš, gan viņa bērni joprojām gūst labumu no šo uzņēmumu saimnieciskās darbības.

 

"Lūdzu ar sapratni un cenšoties neietekmēties no personiskām vai politiskām antipātijām, pieņemt un vērtēt šo manu paskaidrojumu, kā arī lūdzu sniegt motivētu rakstveida atbildi pēc būtības uz maniem iepriekš minētajiem lūgumiem," teikts vēstules noslēgumā.

 

Kā ziņots, Sprūdžs no Lemberga pieprasījis paskaidrojumus par darbību Ventspils pašvaldībā, kas bija jāsniedz līdz pirmdienas vakaram. Lemberga atbilde ministrijā tika saņemta trešdien. Pēc iepazīšanās ar saņemtajiem paskaidrojumiem ministrs var atstādināt pašvaldības vadītāju no pienākumu pildīšanas.

Sprūdžs šādi rīkojies, jo no Ģenerālprokuratūras saņēmis "šokējošu" informāciju par Lemberga "saimniekošanu" Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja un Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētāja amatā.

 

Ministrs ir izteicies, ka varbūtība, ka Lembergs tiks atlaists, ir 100%.

 

Savukārt Ventspils domes priekšsēdētājs uzskata, ka tā ir Sprūdža speciāli rīkota akcija, izmantojot apsūdzībā ietvertu informāciju, kas ir publiski pieejama. "Man izvirzīto apsūdzību jau četrus gadus skata Rīgas apgabaltiesā, un, kamēr spēkā nav stājies notiesājošs spriedums, spēkā ir Latvijas Satversmes un Eiropas Cilvēktiesību konvencijas garantētais nevainības prezumpcijas princips. Sprūdža paziņojumā runāts par laiku līdz 2006.gadam. Vēlos norādīt, ka par Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāju esmu ievēlēts 2009.gadā un manas pilnvaras beigsies 2013.gada jūnijā," iepriekš norādīja Ventspils mērs.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas