Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lembergu patur mājas arestā

Ventspils, 25.janv., LETA. Ventspils tiesa nolēma nemainīt Ventspils mēram Aivaram Lembergam piemēroto drošības līdzekli - mājas arestu, aģentūru LETA informēja Ventspils tiesā.

Ir saglabāti arī visi līdz šim Lembergam noteiktie ierobežojumi tikties ar cilvēkiem, vienīgais izņēmums ir ģimenes ārsts, ar kuru Ventspils mērs var tikties neierobežoti.

 

Trešdien beidzās termiņš, līdz kuram Lembergam bija pagarināts drošības līdzeklis - mājas arests, tāpēc uzraugošajam tiesnesim ir jālemj par Lemberga drošības līdzekli.

 

LETA jau ziņoja, ka kriminālprocess, kas tiek dēvēts par Ventspils amatpersonu lietu, tika sākts 2005.gada 3.oktobrī, pamatojoties uz pārbaudes materiāliem par Ventspils amatpersonu iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem.

 

No šī kriminālprocesa tika izdalīts cits, kura gaitā 2006.gada 20.jūlijā Ventspils mēram uzrādīta apsūdzība kukuļņemšanā vairākkārt sevišķi lielā apjomā, noziedzīgi iegūtas naudas legalizēšanā un amatpersonai ar likumu noteikto ierobežojumu pārkāpšanā, jo viņš kā kukuli esot pieņēmis AS "Kālija parks" dibinātājas Šveicē reģistrētās kompānijas "Multinord AG" akcijas un par tām viņam izmaksāti naudas līdzekļi.

 

Savukārt pamatlietas gaitā šā gada 14.martā prokuratūra Lembergam izvirzīja apsūdzību par kukuļņemšanu vairākkārt sevišķi lielā apjomā, ja tas saistīts ar kukuļa izspiešanu, par naudas legalizēšanu vairākkārt un lielā apjomā, kā arī par to, ka viņš nedeklarēja tādas īpašumtiesības, kas deva pastarpinātu ietekmi AS "Latvijas kuģniecība".

 

Lembergam kā drošības līdzeklis patlaban piemērots mājas arests. Lembergs uzskata, ka prokuratūras izvirzītās apsūdzības nav pamatotas, turklāt izmeklētāju rīcībā viņš saskata politiskus motīvus.

 

Viņa dēls Anrijs tiek turēts aizdomās par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu atkārtoti, lielā apmērā un organizētā grupā, kā arī par to, ka viņš atbalstīja valsts amatpersonas, kas ieņem atbildīgu stāvokli, piedalīšanos mantiskā darījumā mantkārīgā nolūkā, kurai tas saistībā ar dienesta stāvokli ar likumu aizliegts.

 

AS "Ventspils nafta" padomes loceklis Mamerts Vaivads, uzņēmēji Krists Skuja un Laimonis Junkers, komandītsabiedrības "Ventspils ekspedīcija loģistika KS" darbiniece Gita Grasmane un advokāts Gints Laiviņš-Laivenieks tiek turēti aizdomās par naudas legalizēšanu organizētā grupā, atkārtoti un lielā apjomā. Savukārt Ventspils uzņēmēju Ansi Sormuli tur aizdomās par naudas legalizēšanu lielā apjomā un par atbalstu kādai amatpersonai ņemt kukuļus un piedalīties mantiskos darījumos, kas tai aizliegti ar likumu.

 

Arī viņi visi savu vainu iepriekš nolieguši.

 

Patlaban ar brīvības atņemšanu saistīts drošības līdzeklis piemērots tikai Ventspils mēram, bet iepriekš vēl vairāki šajā lietā aizdomās turamie uz dažādiem termiņiem bijuši apcietināti vai aizturēti uz vairākām diennaktīm.

 

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā Lembergs bija plānojis sākt "cīnīties par cilvēktiesību ievērošanu Latvijā, izmantojot badastreiku", taču pēc tikšanās ar ģimenes ārstu un ārstējošo neirologu uz laiku atteicies no šī nodoma.

 

Lembergs apgalvo, ka 14.janvārī viņš esot ticis informēts, ka Ventspils policijas priekšnieks un prokurors esot noteikuši aizliegumu pasūtīt un saņemt pārtiku un saimniecības preces. Lūgums par šāda lēmuma motīviem informēt Lembergu rakstiski esot noraidīts. Laikā no 14.janvāra līdz 16.janvāra vakaram nekādus pārtikas produktus, nepieciešamās zāles un saimniecības preces Ventspils mērs neesot saņēmis.

 

Pēc tam, kad 16.janvāra pēcpusdienā Ventspils policijas priekšnieku bija apmeklējis Starptautiskās apvienības par cilvēka tiesībām Latvijas nodaļas vadītājs un izskaidrojis, ka liegt cilvēkam ēst, saņemt zāles ir rupjš cilvēktiesību pārkāpums, Lembergs vakar vakarā esot ticis informēts, ka policijas noteiktais aizliegums tiek atcelts un viņš drīkst pasūtīt un saņemt pārtiku, apgalvots politiķa izsūtītajā paziņojumā.

 

Jau 16.janvāra vakarā brīvprātīgie no Ventspils esot Lembergam atveduši vakariņas.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas