Lemj par labu zemniekiem

Valdība bez garām diskusijām vakar apstiprinājusi noteikumus, ar kuriem ES piena nozares restrukturizācijai piešķirtos deviņus miljonus latu ļauj izmantot piena kooperatīviem savas rūpnīcas būvniecībai.

Līdz ar šā valdības lēmuma pieņemšanu lauksaimnieki beidzot varēs ķerties pie pērn pavasarī no Eiropas ekonomikas atveseļošanās plāna piešķirto līdzekļu - 13 miljonu eiro - izmantošanas. Tas nozīmē, ka lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības "Trikāta KS", "Dzēse" un "Piena partneri KS" varēs iesniegt Lauku atbalsta dienestā projektu, kas paredz vājpiena koncentrāta un siera rūpnīcas izbūvi apmēram par kopumā astoņiem miljoniem latu. No ES naudas paredzēts segt 60% no plānotajām būvniecības izmaksām.

 

Tiesa, kā vakar apstiprināja ZM valsts sekretāre Dace Lucaua, ES atbalsta apjoms vēl jāsaskaņo ar Eiropas Komisiju, bet tas neprasīšot vairāk kā divus mēnešus. Atlikušo naudu - apmēram četrus miljonus latu - varēs izmantot piena ražotāji, kuru iesniegtajiem saimniecību modernizācijas projektiem ES atbalsts būs 60% un kas ar EK jau ir saskaņots.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas