LETA svin vārda dienu

Rīga, 5.maijs, LETA. Nacionālā ziņu aģentūra LETA šodien svin savu vārda dienu, par godu tam papildinot aģentūras vēstures sadaļu internetā - "www.leta90.lv", informē aģentūras LETA pašreklāmas un mārketinga speciāliste Kate Mažāne.

Šā gada 4.martā LETA atzīmēja 90 gadu jubileju, bet 5.maijs vēsturiski ir saistīts ar aģentūras vārda rašanos. 1920.gada 5.maijā Latvijas valdība nolēma likvidēt aģentūras priekšteci - Latvijas preses biroju "Latopress", uz kura bāzes uzreiz tika izveidota Latvijas telegrāfa aģentūra jeb LETA.

 

"Lai arī LETA pirmsākumi ir datējami ar 1919.gada 4.martu, arī 5.maijs ieņem nozīmīgu lomu LETA vēsturē, tādēļ jau tradicionāli to dēvējam par savu vārda dienu un ik gadu atzīmējam ar kopīgu kolektīva fotografēšanos," stāsta aģentūras LETA valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Barkāns.

 

Par godu vārda dienai ar vairākām esošo un bijušo darbinieku video intervijām ir papildināta aģentūras LETA vēstures sadaļa internetā. Tagad tajā skatāmas intervijas ar bijušajiem LETA redaktoriem Lato Lapsu un Egilu Zariņu, fotogrāfiem Jāni Krūmiņu, Borisu Koļesņikovu un Ilmāru Znotiņu, kā arī pašreizējo LETA vadītāju Barkānu.

 

"Tie ir cilvēku atmiņu stāsti, kas ļauj aģentūru LETA un tās vēsturi parādīt citā skatījumā - caur cilvēku piedzīvoto, emocijām, pārdomām, iecerēm, ko bija paredzēts īstenot, bet kas kādu apstākļu dēļ netika realizētas," skaidro LETA vēstures sadaļas galvenais redaktors Mārtiņš Lukašēvičs.

 

Sadaļā ikviens interesents var iepazīties ar LETA vēstures faktiem un ziņu aģentūras attīstību kopumā no tās dibināšanas 1919.gada 4.martā līdz pat mūsdienām. Interesantas LETA vēstures liecības atklāj arī arhīvos atrodamie materiāli, kas iekļauti šajā sadaļā.

 

"LETA vēsture ir interesantiem faktiem un notikumiem bagāta. Latvijā nav citu mediju, kas būtu nodzīvojuši 90 gadu ilgu mūžu. Tagad ikviens, piemēram, jaunieši, kuriem ir interese studēt žurnālistiku, sīkāk varēs uzzināt Latvijas ziņu aģentūras vēsturi," piebilst Lukašēvičs.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas