Lidosta "Rīga" saglabājusi straujāk augošās lidostas statusu Baltijā

Rīga, 4.okt., LETA. Šā gada pirmajos deviņos mēnešos starptautiskā lidosta "Rīga" spējusi saglabāt visstraujāk augošās lidostas statusu Baltijas valstīs, aģentūru LETA informēja lidostas sabiedrisko attiecību vadītāja Santa Auguste.

Šogad lidostu "Rīga" izmantojuši par 26,5% pasažieru vairāk nekā pagājušā gada pirmajos deviņos mēnešos, kamēr Tallinas un Viļņas lidostas pasažieru apjoma pieaugums bijis attiecīgi 10,5% un 14%, sacīja Auguste.

 

Tāpat lidosta "Rīga" šogad apkalpojusi par 82,3% vairāk pasažieru nekā Tallinas lidosta un par 84,3% pasažieru vairāk nekā Viļņas lidosta, sacīja Auguste, uzsverot, ka Rīgas lidosta ir pārliecinošs līderis Baltijas valstu lidostu vidū, un tās apkalpoto pasažieru skaits gandrīz līdzvērtīgs Tallinas un Viļņas lidostās apkalpoto pasažieru skaitam kopā.

 

Šā gada pirmajos deviņos mēnešos visvairāk pasažieru, 242 013, lidojuši no Rīgas uz Londonu, kas ir 11,1% no kopējā pasažieru apjoma.

 

Otrs iecienītākais virziens ir Īrijas galvaspilsēta Dublina, ko par galamērķi izvēlējušies 173 557 pasažieri jeb gandrīz 8% no kopējā pasažieru apjoma.

 

Uz pārējiem iecienītākajiem maršrutiem - Zviedrijas galvaspilsētu Stokholmu un Vācijas galvaspilsētu Berlīni devušies attiecīgi 6,5% un 5,8% no kopējā pasažieru apjoma, savukārt 5% robežu no kopējā pārvadāto pasažieru skaita pārsniedz arī maršruts uz Dānijas galvaspilsētu Kopenhāgenu un Vācijas pilsētu Frankfurti.

 

Veiksmīgākās aviokompānijas statusu joprojām saglabā Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic", kas šogad no lidostas Rīga pārvadājusi 1,06 miljonus pasažieru jeb 44,8% no kopējā lidostas "Rīga" pasažieru skaita.

 

25,3% tirgus daļu aizņem aviokompānija "Ryanair", kas pārvadājusi 599 945 pasažierus, bet trešo vietu ar 123 000 pārvadātu pasažieru ieņem aviokompānija "Latcharter", kurai seko aviokompānijas KLM ar 84 000 un "EasyJet Airlines" ar 69 000 pārvadātu pasažieru gada pirmajos deviņos mēnešos.

 


Lidostā "Rīga" joprojām turpinās skrejceļa pagarināšanas un apgaismes sistēmas rekonstrukcijas darbi, kurus plānots pabeigt nākamā gada novembrī. Pēc rekonstrukcijas skrejceļš tiks pagarināts par 650 metriem, bet septembrī ekspluatācijā tika nodots manevrēšanas ceļš "Delta".

 

Septembrī lidostā tika ieviesti vairāki jauni pakalpojumi, un šobrīd ārpus Eiropas Savienības dzīvojošie var saņemt pievienotās vērtības nodokļu atmaksu "C" izlidošanas zāles valūtas maiņas punktā, sacīja Auguste.

 

Lidostā pieejams arī bagāžas iesaiņošanas pakalpojums, un pasažieri maisiņus šķidruma iesaiņošanai tagad var izmantot bezmaksas, bet zonā aiz drošības kontroles uzstādīti vairāki dzērienu automāti un atvērts "Hugo Boss Gant" veikals.

 

Kā ziņots, šā gada pirmajos deviņos mēnešos lidostu "Rīga" izmantojuši 2,37 miljoni pasažieru, kas ir par 26,5% vairāk nekā gadu iepriekš.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas