Līdz decembra vidum lems par ierēdņu vakanču likvidēšanu

Rīga, 30.okt., LETA. Ministru kabinets otrdien uzdeva Finanšu ministrijai kopā ar nozaru ministrijām līdz šā gada 15.decembrim vienoties par ilgstoši vakanto amatu turpmākas saglabāšanas nepieciešamību vai likvidēšanu.

Kā ilgstoši vakanti tiek vērtēti tādi amati, kas kļuvuši vakanti pirms 2006.gada 31.decembra. Vakantie ierēdņu amati tiks vērtēti ministrijas un to padotības iestādēs.

Valdība nolēma arī lūgt centrālās valsts iestādes un tiesu varas iestādes izvērtēt ilgstoši vakanto amatu turpmākas saglabāšanas nepieciešamību.

Iepriekš Valsts civildienesta pārvalde (VCP) secināja, ka patlaban valsts pārvaldē ir 3064 brīvas ierēdņu un darbinieku amata vietas, un piedāvāja likvidēt 1760 no tām. Šo brīvo vakanču samazināšana nākamā gada budžetā ļautu ietaupīt ap 13 miljoniem latu.

VCP konstatēja, ka tiešās valsts pārvaldes iestādēs ir nodarbināti 14 583 ierēdņi un 11 702 darbinieki pie faktiskā ierēdņu amatu skaita 16 166 un faktiskā darbinieku amatu skaita 13 083.

Tādējādi šā gada 31.augustā tiešās valsts pārvaldes iestādēs vakanti bija 10% amatu, ko veido vakantie 1594 ierēdņu amati un 1470 darbinieku amati. VCP apkopoja informāciju par 118 tiešās valsts pārvaldes iestādēm, tai skaitā 37 valsts aģentūrām.

 

Gatavojot informatīvo ziņojumu valdībai, Finanšu ministrija un VCP atlasīja iestādes, kurās vakanto amatu skaits ir lielāks par 5% no kopējā amatu skaita. Tādējādi no kopējā valsts tiešās pārvaldes iestāžu skaita - 213 - tika atlasītas 88 iestādes. Šīm iestādēm tika lūgts sniegt detalizētu informāciju par katru vakanto amatu.

 

Pēc tam Finanšu ministrija atlasīja un iekļāva likvidējamo vakanču skaitā tikai tādus vakantos amatus, kas atbilda noteiktiem kritērijiem - amats kļuvis vakants pirms 2006.gada 31.decembra, uz vakanto amatu nav izsludināts konkurss, vakantā amata finansējuma avots ir dotācija no vispārējiem ieņēmumiem.

 

Tā tika atlasītas 31 iestāde ar ilgstoši vakantiem amatiem. Kā liecina Finanšu ministrijas aprēķini, ja likvidēs minētos aptuveni 600 amatus, ieekonomētais finansējums būs 3,02 miljoni latu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas