Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lielā talka noritējusi veiksmīgi

Lai arī provizoriski Lielajā talkā piedalījās vairāk talcinieku nekā pērn, bet savākto atkritumu daudzums ir mazāks. Tomēr Lielās talkas rīkotāja Vita Jaunzeme talku uzskata par "ļoti veiksmīgu". Turklāt ziņas no novadiem, izņemot pašu Rīgu, liecinot, ka apkārtne kļūst daudz tīrāka.

V.Jaunzeme to saista ne vien ar iedzīvotāju lielāku izglītotību - "cilvēks vairs nepiesārņo, ja iepriekš sakopis", bet arī ar tā saucamo "simtlatnieku" stipendiātu programmu, kur ilgstošie bezdarbnieki piedalās pašvaldību teritoriju sakopšanas darbos.

 

Talkas galvenā rīkotāja pati par to pārliecinājusies, vēloties talkot jau piektdienā pēc aculiecinieku ziņām ļoti piedrazotā vietā Gaiļezera apkārtnē, taču, ierodoties tur, vieta jau bijusi satīrīta. Šogad pirmoreiz triju gadu laikā, kopš tiek rīkota Lielā talka, sakopts arī kultūrslānis - kopīgi ar kordziedātājiem un dejotājiem iedzīvotāji saposuši estrādes, kapus un piemiņas vietas.


Vēl pāragri teikt, cik cilvēku pavisam talkojuši, jo visi dati vēl nav iesūtīti, taču rīkotāju vērojumi
liecina, ka viņu varētu būt vairāk, nekā pērn, lai arī laikapstākļi nelutinājuši - Vidzemē pat bija 2 cm
sniega kārta. Vidēji mazākajās talkas vietās piedalījās 20-70 cilvēki, savukārt lielajās - pat vairāk
par tūkstoti, vēsta rīkotāji. 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas