Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepājā izveidota Latvijā pirmā sociālās palīdzības karte

Kur Liepājā var atrast bezmaksas pārtiku, kur patvērumu, kur - bez maksas nomazgāties, kur gūt psiholoģisku atbalstu vai medicīnisku palīdzību, to var uzzināt Liepājas Novada fonda (LNF) izveidotāja virtuālajā sociālajā kartē.

Cilvēku, kam šāda informācija varētu noderēt, netrūkst. Saskaņā ar Liepājas pašvaldības sociālā dienesta datiem, trūcīgo personu skaits Liepājā kopš pērnā gada janvāra pieaudzis vairāk nekā piecas reizes un pašlaik sasniedzis skaitli 1842.

 

"Par to, ka vajadzētu apkopot visu iespējamo informāciju par sociālo palīdzību, sākām domāt jau pagājušajā gadā, kad nolēmām veidot iedzīvotāju atbalsta punktus," atceras LNF valdes priekšsēdētāja Aiga Jaunskalže.

 

"Bija svarīgi, lai atbalsta punktos būtu zināms viss par to, kur un kādu palīdzību var saņemt, bet saskārāmies ar faktu, ka informācija ir sadrumstalota un grūti pieejama - katra iestāde vai organizācija, ar kuru bijām sākuši sadarbību, zināja tikai par saviem labajiem darbiem un iespējām, bet nebija informēti, ko dara pārējie." "Pirmām kārtām sociālā karte vajadzīga, lai visu nepieciešamo informāciju varētu atrast paši palīdzības sniedzēji - dažādu iestāžu darbinieki un organizāciju pārstāvji. Otrām kārtām šāda karte ir noderīga tiem, kas palīdzību meklē."

 

Par to, ka šāda karte vajadzīga arī valsts mērogā, izteicies labklājības ministrs Uldis Augulis.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas