"Liepājas metalurgā" apdegušo strādnieku stāvoklis ir ļoti smags

Rīga, 20.nov., LETA. Abu brīvdienās apdegumus no karsta, šķidra metāla šļakatām guvušo tēraudkausēšanas uzņēmuma "Liepājas metalurgs" strādnieku stāvoklis vērtējams kā ļoti smags, aģentūru LETA informēja Valsts apdegumu centra (VAC) vadītāja Monika Savicka.

Savicka informēja, ka 33 gadus vecais "Liepājas metalurga" strādnieks guvis 25% ķermeņa apdegumus un viņa stāvoklis ir ļoti smags. Viņš ir guvis dziļus ķermeņa apdegumus, kā arī elpceļu apdegumus.

 

Savukārt otrs strādnieks - 22 gadus vecs vīrietis - guvis vieglākus apdegumus. Nelaimes gadījumā darbā viņš guvis 15% ķermeņa apdegumu. Vīrietim apdegušas rokas un kājas.

 

VAC vadītāja informēja, ka abu strādnieku gūtie apdegumi ir ļoti smagi, bet viņu veselības stāvoklis ir stabils.

 

Kā ziņots, negadījums noticis naktī uz sestdienu, 17.novembri. Uzņēmums strādā nepārtrauktā diennakts režīmā, tādēļ ražošana neapstājas arī naktīs.

 

Abi cietušie brīvdienās no Liepājas pārvesti uz Rīgu, uz VAC.

 

LETA jau ziņoja, ka arī 14.novembrī "Liepājas metalurgā" kādam strādniekam darba vietā martena cehā tika norauta kāja, bet pēc nogādāšanas Liepājas slimnīcā 1940.gadā dzimušais vīrietis nomiris. Liepājas reģionālās slimnīcas valdes loceklis Edvīns Striks aģentūru LETA informēja, ka vīrietis miris no traumatiskā šoka, zaudējot daudz asiņu.

 

Policija sākusi izmeklēt šo negadījumu, sākts kriminālprocess. Izmeklēšanu veic arī Valsts darba inspekcija.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas