LNT glābjas, pārdodoties zviedriem

Nacionālais komerckanāls LNT , kas pērn strādājis ar zaudējumiem vairāk nekā 800 tūkstošu latu vērtībā, drīzumā varētu nonākt sava sīvākā konkurenta komerckanāla TV3 īpašnieku rokās, liecina abu kompāniju pirmdien izplatītie paziņojumi.

Abas puses, kuru darījuma pilnīgai noslēgšanai vēl jāsaņem apstiprinājums no Konkurences padomes (KP), pauž, ka tas esot labākais iespējamais risinājums.

 

Tomēr neatbildēts paliek jautājums, kas īsti šī darījuma ietvaros pārdots, jo atbilstoši Lursoft datubāzei LNT akcijas pieder Andrejam Ēķim, kuraīpašumtiesības tā dēvētās digitālgeitas krimināllietas ietvaros joprojām ir arestētas.

 

Gaidāmās LNT un TV3 pārdošanas rezultātāvisdrīzāk televīzijas nonāks dominējošā stāvoklī, norāda Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētāja vietniece Dace Buceniece.

 

«Dominējošs stāvoklis nav aizliegts. Pēc likuma dominējošs stāvoklis skaitās tad, ja tirgus daļa konkrētajātirgū pārsniedz 35 procentus. Bet šo stāvokli nevar izmantotļaunprātīgi,» viņa norāda.

 

Sociālo un mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia apkopotie dati liecina, ka abu uzņēmumu īpašumā esošie kanāli kopā dominējošu stāvokli veido jau šobrīd.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas