Loskutovs iespējas palikt KNAB vadītāja amatā vērtē 50 pret 50

Rīga, 25.okt., LETA. Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītājs Aleksejs Loskutovs, kura atbrīvošanu no amata ir atbalstījis Ministru kabinets premjera Aigara Kalvīša (TP) vadībā, iespējas saglabāt savu posteni vērtē kā 50 pret 50.

Loskutovs intervijā telekanālam LNT atzina, ka pašlaik, gaidot Saeimas izvērtējumu par viņa darbu, KNAB darbs nav apstājies, taču darbinieki jūtot diskomfortu, jo valdot neziņa par nākotni. Ja viņš tiks atbrīvots no amata, Loskutovs pieļauj, ka daži KNAB darbinieki aizies paši, savukārt citi, piemēram, viņa vietniece Juta Strīķe, uztraucas, vai Loskutovs nebūs vienīgais, kuru mēģinās "izēst" no biroja.

 

KNAB vadītājs tomēr pašlaik nedomājot par iespējamu atlaišanu un turpmāko nodarbošanos. Loskutovs pauda gandarījumu par to, ka Saeimas Juridiskā komisija demonstrējot nopietnu vēlmi iedziļināties šajā jautājumā, piemēram, uzaicinot uz sarunu arī viņu, ko netika darījusi valdība.

 

Loskutovs nezinot, kāpēc Kalvītis par viņa atstādināšanu izlēmis tieši tagad, taču pieļāva, ka viens no iemesliem varētu būt KNAB darbs, kontrolējot partiju finanses. Kā ziņots, KNAB ir konstatējis, ka visvairāk līdzekļu - 529 981 latu - pagājušā gada Saeimas vēlēšanu kampaņā ir pārtērējusi Tautas partija (TP), bet otrajā vietā Latvijas Pirmā partija/"Latvijas ceļš" ar 401 610 latu pārtēriņu.

 

Komentējot minējumus par TP ierindas biedra Andra Šķēles ietekmi uz viņa atstādināšanu, biroja vadītājs atzina, ka KNAB lietvedībā pašlaik nav lietu, kas tieši skar Šķēli, taču birojs šajā jomā aktīvi palīdzot prokuratūrai, kura birojam izmeklēšanas darbā ļoti uzticoties.

 

Runājot par pagājušajā nedēļā notikušo vērienīgo protesta akciju, viens no kuras rīkošanas motīviem bija aizstāvēt Loskutova palikšanu amatā, KNAB vadītājs atzina, ka tas radījis gandarījumu, lai arī viņš apzinoties, ka akcija nebija tikai atbalsts viņam, bet gan vairāk aicinājums valdībai rīkoties tiesiski. Loskutovs uzskata, ka sabiedrības bažām par notiekošo valstī ir pamats.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas