LPP/LC neatbalsta bezpartejisku premjera amata kandidātu

Tai pašā laikā Vīķe-Freiberga intervijā Latvijas Radio pozitīvi novērtēja TP rīcību, skaidri definējot partijas dibinātāja Andra Šķēles vietu politiskā spēka struktūrā un tādējādi atklājot "kārtis uz galda". Tagad "mēs zinām, ar ko ir darīšana," sacīja eksprezidente.

Pēc Vīķes-Freibergas teiktā, pirmais iespaids, kas rodas, izvērtējot nedēļas nogalē notikušos partiju kongresus, ir pašapmierinātība. "Pilnīgs, demonstratīvs, uzsvērts paziņojums saviem biedriem un arī tautai, ka jūtas apmierināti," vērtēja eksprezidente, norādot, ka partijas vien saskatījušas "dažus sīkumus".

 

Ja partiju kongresus vērtē Vīķes-Freibergas atvadu runas Saeimā kontekstā, šī pašapmierinātība kļūstot vēl izteiktāka. Savukārt, ja ņem vērā pašreizējo politisko situāciju valstī un nesenās protesta akcijas, koalīcijas partiju pašapmierinātība kļūst jau "kā skulptūra", sacīja eksprezidente.

 

Vīķe-Freiberga arī norādīja, ka TP gadījumā pieņemts lēmums "izmest no ratiem", kuriem seko vilku bars, TP priekšsēdētāju, premjeru Aigaru Kalvīti. Viņš trīs gadus "vilcis vezumu" partijas vārdā, bet tagad tiek upurēts.

 

"Zibensnovedējs ir atrasts," sacīja eksprezidente, norādot, ka tā ir TP ļoti raksturīga rīcība - "cilvēku izlieto, izsūc kā citronu un tad pārmet pāri bortam". Tāpat bieži šādiem cilvēkiem ļauj aiziet no aktīvās politikas, nodrošinot ar labiem amatiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas