LPS: jāpārskata īpašumu kadastrālās vērtēšanas paņēmieni

Īstenojot jebkuru no Starptautiskā valūtas fonda (SVF) ieteiktajiem nekustamā īpašuma nodokļa variantiem, no 2011. gada par ģimenes privātmājām to īpašniekiem būtu jāmaksā aptuveni 10 reižu lielākas summas nekā tās, kas viņiem tiks aprēķinātas šogad.

Rīgas domes Pašvaldības ieņēmumu pārvaldes dati liecina, ka šāds nodokļa pieaugums ģimenes privātmājām būtu visos galvaspilsētas rajonos. Tiesa, šīs nodokļa summas rēķinātas ar
noteikumu, ka Valsts zemes dienestā noteiktās kadastrālās vērtības šiem namīpašumiem nemainās.

 

Pēc pirmā varianta, nekustamā īpašuma nodoklis dzīvokļiem un dzīvojamām mājām jānosaka 1,5% apmērā no to kadastrālās vērtības. Otrajā variantā tiktu ieviests vienots nekustamā īpašuma nodoklis dzīvokļiem un dzīvojamām mājām kopā ar zemi, uz kuras tās atrodas, - 1% no kadastrālās vērtības.

 

Trešajā variantā nodokļa likmes mainītos no 0,5 līdz 2% atkarībā no kadastrālas vērtības. Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdētāja vietnieks, Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš atzīst, ka šādas nodokļa summas ir nesamērīgas un būs nepanesams slogs iedzīvotājiem. Viņaprāt, pirmām kārtām jāpārskata īpašumu kadastrālās vērtēšanas paņēmieni.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas