Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LRA vadītāja: LTV vadības maiņa bija ilgstoši plānota

Rīga, 2.janv., LETA. Latvijas Televīzijas (LTV) ģenerāldirektora Jāņa Holšteina noņemšana no amata bija ilgstoši plānots, rūpīgi gatavots menedžments ar vēlmi agri vai vēlu to izdarīt, bet filma "Putina sistēma" bija tikai iegansts, - intervijā laikrakstam "Netkarīgā" atzīst Latvijas Raidoganizāciju asociācijas vadītāja Gunta Līdaka.

 

LTV ģenerāldirektora noņemšanā, pēc Līdakas domām, palīdzēja arī Latvijas likumu nesakārtotība.

 

"Holšteinu noņemtu arī bez filmas, jo notiek cīņa par ietekmes pārdali sabiedriskajā TV, kas ir milzīgs tirgus objekts politiskajā vidē. Neviens no ģenerāldirektoriem visu viņam uzticēto pilnvaru laiku nav noturējies; tas ir likumsakarīgi, jo nemitīgā cīņa par ietekmi un varu LTV ir prioritārāka par tiem uzdevumiem, ko sabiedriskajai TV vajadzētu risināt," uzskata Līdaka.

 

LRA vadītāja uzsvēra, ka bijuši vairāki mēģinājumi Holšteinu noņemt, lai gan formāli Holšteinu nenoņēma, turklāt kā būtisku savas atkāpšanās iemeslu viņš minēja kolektīva neuzticēšanos, tieši iekšējos faktorus.

 

Parasti mēģinājums noņemt no amata ģenerāldirektoru lielākoties saistīts ar politiskiem notikumiem, piemēram, kā tas bija ar neizdevušos Valda Zatlera inaugurācijas tiešraidi, ar "Putina sistēmu", bet, kad LTV neparādīja Latvijas un Spānijas futbola spēli, kas bija programmā, nez kāpēc neviens nesauca ārkārtas sēdi vai ko tamlīdzīgu, lai gan auditorija, kas gribēja redzēt futbolu, bija daudz lielāka nekā tā, kas gribēja redzēt "Putina sistēmu" pirms skandāla, stāstīja Līdaka.

 

"Tas parāda, ka nevienu neuztrauc, ko patiešām domā skatītājs, visus uztrauc, ko domā politiķi," 'teica LRA vadītāja.

 

Pēc Līdakas domām, saasinātā politiskā ietekme veicina polarizāciju TV kolektīvā, - nav uzstādījuma, kas viņiem jāveido sabiedrībai, jo šāda uzstādījuma nav valstij, līdz ar to tas netiek dots arī sabiedriskajai apraidei, un šī neziņa veicina histēriju un politisko cīņu.

 

"Latvijā žurnālisti nevis analizē procesus, kāpēc tā vai cita revolūcija notiek, bet paši iesaistās revolūcijā, veido politiku un tādējādi kļūst par politiķiem. Un nav neviena, kas aicinātu paskatīties no malas, kāpēc tā ir noticis," uzskata LRA vadītāja.

 

Jau ziņots, ka pagājušā gada 17.decembrī LTV ģenerāldirektora amatu pameta Jānis Holšteins. Līdz brīdim, kad tiks atrast jauns LTV ģenerāldirektors, LTV vadītāja pienākumus pildīs ģenerāldirektora vietnieks Edgars Kots.

 

5.decembrī Holšteins NRTP vadītājam Ābramam Kleckinam iesniedza atlūgumu, šādi uzņemoties atbildību par lēmumu televīzijā nedemonstrēt filmu "Putina sistēma" dienu pirms Krievijas Valsts domes vēlēšanām.

 

Jaunu LTV ģenerāldirektoru Nacionālā radio un televīzijas padome (NRTP) izvēlēsies, rīkojot atklātu konkursu, aģentūru LETA informēja padomes locekle Ingrīda Brigita Stroda.

 

Plānots, ka konkurss norisināsies divās kārtā. Konkursa nolikums tiks pieņemts ap 10.janvāri, norādīja Stroda.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas