LTV ģenerāldirektors Holšteins iesniedzis atlūgumu

Rīga, 5.dec., LETA. Latvijas Televīzijas (LTV) ģenerāldirektors Jānis Holšteins trešdien iesniedza atlūgumu Nacionālās radio un televīzijas padomes (NRTP) priekšsēdētājam Ābramam Kleckinam.

To viņš izdarīja pirms apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK (TB/LNNK) Saeimas frakcijas sēdes, uz kuru bija uzaicināts gan viņš, gan Kleckins, lai sniegtu paskaidrojumus par lēmumu nedemonstrēt dokumentālo filmu "Putina sistēma" dienu pirms Krievijas Valsts domes vēlēšanām.

 

Holšteins norādīja, ka uzņemas atbildību par notikušo. Viņš neesot novērtējis situāciju, kāda varētu izveidoties, atceļot šīs filmas demonstrēšanu. Tādēļ LTV ģenerāldirektors nolēmis iesniegt atlūgumu.

 

Viņš atzina, ka motivācija iesniegt atlūgumu ir "nosacīti politiskā kļūda, nenovērtējot filmas atlikšanu".

 

"Radusies situācija met aizdomu ēnu uz sabiedrisko televīziju, un līdz ar to es šodien pēc zināmām pārdomām iesniedzu atlūgumu. Tagad ir jāgaida padomes lēmums, līdz kuram laikam es varēšu strādāt," sacīja LTV ģenerāldirektors.

 

Kleckins žurnālistiem apliecināja, ka pirms apvienības TB/LNNK sēdes ir saņēmis Holšteina atlūgumu. "Es domāju, ka viņš ir pārsteidzies, jo, manuprāt, ir svarīgi, lai cilvēks, kas guvis pieredzi, turpinātu strādāt. Atlūguma iesniegšana liecina par to, ka Holšteins spēj uzņemties atbildību," sacīja Kleckins.

 

Kā ziņots, LTV atcēla 1.decembrī plānoto dokumentālās filmas "Putina sistēma" pārraidi. Neoficiāla informācija liecina, ka pret filmas, kas vēsta par Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, pārraidīšanu LTV ēterā iebildusi Krievijas vēstniecība un iejaukusies arī Latvijas Ārlietu ministrija.

 

Holšteins filmas demonstrēšanas laika pārcelšanu gan joprojām saista ar tehniskām kļūmēm. Ņemot vērā vēlēšanu norisi Krievijā, LTV vadība vēlējusies pārbaudīt filmas tekstu tulkojumu, lai pārliecinātos, ka ar to nav nekādu problēmu, jo neprecīzs tulkojums varētu atstāt iespaidu uz skatītāju, iepriekš stāstīja Holšteins. Pēc LTV ģenerāldirektora teiktā, savlaicīgāk filmas tulkojumu neesot bijis iespējams izzināt, jo filma bijusi nesen saņemta.

 

Filma LTV ēterā tika demonstrēta otrdien, 4.decembrī.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas