LTV7 ar satelīta palīdzību kļuvis pieejams visā Latvijas teritorijā

Rīga, 23.aug., LETA. Latvijas televīzijas 7.kanāls (LTV7) ir sācis pārraidīt "Sirius" satelītā un līdz ar to šobrīd ir redzams visā Latvijas teritorijā, aģentūru LETA informēja satelīta operatora "Ses Sirius" pārstāvis Rolands Glāzups.

 

Līgums par LTV7 raidīšanu satelītā tika parakstīts starp satelīta operatoru "Ses Sirius" un Latvijas televīziju (LTV). Līdz ar līguma noslēgšanu visi Baltijas valstu nacionālie kanāli ir redzami "Sirius" satelītā.

 

"LTV7 ir sabiedrisks kanāls. Tagad varam teikt, ka patiesi esam pieejami visai Latvijas sabiedrībai. Mūsu televīzija ir skatāma digitālajā kvalitātē jau tagad un tas nozīmē, ka mēs esam raduši iespēju nodrošināt saviem skatītājiem augstākās kvalitātes standartus," sacīja LTV7 direktors Arnis Kuprišs.

 

LTV ģenerāldirektors Jānis Holšteins pauda gandarījumu, ka "šobrīd jau abas sabiedriskās televīzijas programmas ir pieejamas satelīta apraidē". "Domāju, ka arī mūsu skatītāji būs priecīgi par iespēju turpmāk skatīties iecienītās sporta sacīkstes, filmas, seriālus un oriģinālraidījumus labā kvalitātē visā Latvijas teritorijā," sacīja Holšteins.

 

SIA "Sirius" satelīta sistēma Latvijā darbojas Zviedrijas kompānijas "Ses Sirius AB" vadībā, kuras digitālās televīzijas satelītu bāzes stacija un teleporta stacija Rīgā darbojas no 2002.gada marta.

 

Teleporta stacija savieno ciparu televīzijas un radio signālus ar "Sirius" satelītu sistēmu, kas nodrošina jebkurai Baltijas televīzijas kompānijai iespēju pārraidīt programmas caur satelītu arī aiz reģiona robežām.

 

"Sirius" ir viena no vadošajām satelītu sistēmām Ziemeļvalstīs, Baltijas valstīs, Centrāleiropas un Austrumeiropas valstīs un šajā reģionā piedāvā risinājumus televīzijas un radio kanālu, kā arī platjoslas pakalpojumu pārraidīšanai.

 

 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas