LU visvairāk vēlas studēt ekonomikas, vadības, tiesību un komunikāciju zinības

Rīga, 26.jūl., LETA. Vakar, 25.jūlijā, noslēdzoties pieteikumu pieņemšanai studijām Latvijas Universitātē (LU), augstskolā bija saņemti 6 739 reflektantu 16 359 pieteikumi studijām dažādās nozarēs, aģentūru LETA informēja LU Preses centrā.

 

Visvairāk pieteikumu saņemti studijām vadības zinību, komunikācijas zinātnes bakalaura, tiesību zinātnes un ekonomikas bakalaura studiju programmās. Salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem augusi jauniešu interese par studijām vairākās dabas zinātnes programmās. Kopējais pieteikumu skaits pēdējo četru gadu laikā ir audzis gan Medicīnas, gan Fizikas un matemātikas, Ķīmijas un Bioloģijas fakultātēs pilna laika klātienes studijām.

Pētījumi parāda, ka studiju programmu reflektanti izvēlas galvenokārt pēc diviem faktoriem, pirmkārt, pēc tā, kas interesē, otrkārt, pēc tā, kāds būs darbs, atalgojums un profesijas prestižs. "Otrais faktors tiek izvērtēts, izejot no šā brīža situācijas, jo nav pieejama informācija par ekonomiskās situācijas attīstības prognozēm. Nav pareizi apgalvot, ka studenti neizvēlas tā saucamās valsts noteiktās prioritātes, jo, piemēram, dabas zinātnēs pieteikumu skaits pēdējos gados ir palielinājies," sacīja LU Studentu servisa direktors Jānis Saulītis.

Fizikas un matemātikas fakultātē pieteikumu skaits kopš 2004.gada ir gandrīz dubultojies, un šogad šajā fakultātē saņemti 1323 pieteikumi, salīdzinot ar 709 pietikumiem 2004.gadā. Gandrīz divtik vairāk salīdzinājumā ar 2004.gadu pieteikumu iesniegts Medicīnas fakultātē. Šogad medicīnas studijām saņemti vairāk nekā 800 pieteikumi.

Šodien un rīt, 27.jūlijā, reflektantiem notiek iestājpārbaudījumi studiju programmās, kurās tādi noteikti. Rezultāti tiks paziņoti 30.jūlijā īsziņu veidā, izvietoti fakultātēs un centrālajā ēkā Raiņa bulvārī 19, kā arī Universitātes portālā. Jaunajiem studentiem studijām jāpiereģistrējas līdz 3.augustam.

 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas