Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Madonā naktī sals sasniedzis mīnus 21 grādu

Rīga, 5.janv., LETA. Naktī uz sestdienu visaukstāk bijis Madonā, kur gaisa temperatūra pazeminājusies līdz mīnus 21 grādam, aģentūru LETA informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūrā (LVĢMA).

Gulbenē un Zosēnos gaisa temperatūra bija mīnus 19 grādi, Rēzeknē, Daugavpilī - mīnus 18 grādi. Rīgā gaisa temperatūra šonakt pazeminājusies līdz mīnus 15 grādiem.

Visbiezākā sniega sega izveidojusies Mērsragā - desmit centimetri, bet Rīgā sniega segas biezums sasniedz deviņus centimetrus.

Madonas autoostā aģentūru LETA informēja, ka, neskatoties uz lielo salu, nekādi starpgadījumi autobusu satiksmē nav notikuši. Gulbenes autoostā informēja, ka atsevišķos gadījumos bijusi neliela autobusu satiksmes aizkavēšanās. Savukārt Rēzeknes autoostā norādīja, ka aukstuma dēļ vērojama diezgan liela autobusu satiksmes kavēšanās.

Aukstā laika dēļ nedaudz pieaudzis bezpajumtnieku skaits Rīgas patversmēs. Piektdien un sestdien katastrofu medicīnas centra darbinieku palīdzība cilvēkiem ar apsaldējumiem nav bijusi nepieciešama.

Lai aukstajā laikā izvairītos no apsaldējumiem, mediķi aicina cilvēkus izvēlēties ziemai piemērotu apģērbu, nebraukt ar divriteni un lietot aukstam laikam paredzētus kosmētiskos līdzekļus.

Īpaši uzmanīgiem lielā sala laikā jābūt cilvēkiem, kuriem iepriekš bijusi apsaldēta kāda ķermeņa daļa, kā arī hroniskiem slimniekiem, kuriem ir asinsvadu patoloģijas.

Veselības aprūpes speciālisti aicina vecākus aukstajā laikā īpaši rūpēties par savu bērnu veselību, piemēram, pieskatīt, lai bērni nevalkā slapjus cimdus un zeķes.

Par apsaldējumu liecina dedzinošas vai durstošas sāpes apsaldētajā ķermeņa daļā. Tā kļūst bāla un auksta, bet pēc tam paliek nejūtīga. Lielākā salā uz apsaldētām vietām var veidoties pūšļi.

Ja cilvēks jūt, ka viņš ir apsaldējies, tam nekavējoties jāmeklē pajumte. Nokļūstot siltā telpā, no apsaldētām vietām jānovelk ciešie un mitrie apavi vai apģērbi. Apsaldētās vietas jāietin sausā apģērbā un jāizvairās tās kustināt. Cietušais var dzert siltu, cukurotu dzērienu, norāda mediķi.

Ja aukstā laikā uz ielas kāds redzams guļam, ārsti mudina ziņot glābšanas dienestam "112" un sniegt pirmo palīdzību - cietušais pēc iespējas saudzīgi jāpārvieto uz siltām telpām vai jāapsedz. Ja cietušais ir pie samaņas, viņam var dot tam dzert siltu, cukurotu dzērienu.

Ja cietušais ir apsaldējies vai tam ir vispārēja atdzišana, nedrīkst piedāvāt alkoholu un medikamentus, berzēt vai sildīt apsaldētās ķermeņa daļas. Apsaldētai ķermeņa daļai nedrīkst bojāt pūšļus un smērēt uz tām ziedes. Nedrīkst likt cietušajam pašam pārvietoties, jo tas var izraisīt viņa bojāeju.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas