Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Maizītis gatavs arī trešo reizi kandidēt ģenerālprokurora amatam

Rīga, 7.janv., LETA. Pašreizējais ģenerālprokurors Jānis Maizītis, kura pilnvaras beigsies 11.maijā, ir gatavs kandidēt ģenerālprokurora amatam arī trešo reizi.

Šāda iespēja Maizītim būs tad, ja viņa kandidatūru apstiprināšanai Saeimā virzīs Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs.  

Ģenerālprokurors jau iepriekš vairākkārt uzsvēris, ka vispirms gan jautājums par nākamā ģenerālprokurora amata kandidātu būtu uzdodams Augstākās tiesas priekšsēdētājam, "bet tā kā mana attieksme tiek prasīta atkārtoti un uzstājīgi, uzskatu, ka ir jānoformulē atbilde, kas nevar būt izvairīga," atzīst Maizītis.

 

"Izvērtējot savu līdzšinējo pieredzi un likumos nenoregulēto situāciju ap ģenerālprokurora amata kandidāta izraudzīšanās kārtību kopumā, varu teikt - ja Augstākās tiesas priekšsēdētājs mani uzrunās, esmu gatavs atkārtoti pretendēt ģenerālprokurora amatam," norāda Maizītis.

 

Kā ziņots, Maizītis ģenerālprokurora amatā tika pārvēlēts 2005.gada 3.martā, tāpēc arī šogad Saeimas balsojums par nākamo ģenerālprokuroru, visticamāk, varētu notikt martā.

 

Saskaņā ar likumu ģenerālprokurors tiek ievēlēts uz pieciem gadiem bez ierobežojuma atkārtotai kandidēšanai. Par ģenerālprokuroru var kļūt persona no tiesnešu un prokuroru vidus pēc atsevišķiem gadu kritērijiem.

 

2005.gada martā Saeima ar pārliecinošu balsu vairākumu Maizīti vēl uz pieciem gadiem apstiprināja ģenerālprokurora amatā. Toreiz par Maizīša atkārtotu ievēlēšanu balsoja 74, pret bija 17 deputāti, atturējās divi.

 

Pirmo reizi Maizīti Ģenerālprokuratūras vadītāja amatā Saeima uz pieciem gadiem apstiprināja 2000.gada maijā.

 

Līdz tam kopš 1994.gada Maizītis bija strādājis Cēsu rajona prokuratūrā par virsprokuroru, bet vēl pirms tam - no 1991. līdz 1994.gadam - viņš šajā pašā prokuratūrā strādāja par izmeklētāju.

 

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, 1961.gada 18.jūlijā dzimušais Maizītis 1984.gadā ir beidzis Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti, bet viņa vaļasprieki ir peldēšana, slēpošana un alus kausu kolekcionēšana.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas