Maizītis: Loskutovs nebija jāatstādina no amata

Rīga, 16.okt., LETA. Ģenerālprokurors Jānis Maizītis uzskata, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka Alekseja Loskutova pārkāpumi nebija tik būtiski, lai valdība lūgtu Saeimai lemt par viņa neatbilstību amatam.

"Šie pārkāpumi nebija tik būtiski, un Loskutovs varētu strādāt," teica Maizītis, uzsverot, ka tas ir viņa kā jurista un ģenerālprokurora viedoklis.

 

Viņaprāt, premjeram Aigaram Kalvītim (TP) nebija tiesiska pamata Loskutovu atstādināt, tādēļ prokuratūra lems par tālākām darbībām. Ģenerālprokurors neizslēdza iespēju iesniegt valdībā protestu par Kalvīša izdoto rīkojumu par Loskutova atstādināšanu.

 

Kā norādīja Maizītis, KNAB pēdējos gados ir strauji kāpinājis izmeklēšanas spējas tādu noziegumu atklāšanā, kādus iepriekš neviena no izmeklēšanas iestādēm nebija spējīga atklāt.

 

Kā ziņots, šodien valdība nolēma rosināt no amata atbrīvot Loskutovu.

 

Šāds lēmums pieņemts pēc iepazīšanās ar Maizīša vadītās izmeklēšanas komisijas ziņojumu par Loskutova darbību.

 

Galīgais lēmums par Loskutova tālāko darbību būs jāpieņem Saeimai.

 

Kā ziņots, prokuratūra ir nosūtījusi vēstuli partijas "Saskaņas centrs" (SC) Saeimas frakcijai, kurā norāda, ka Loskutova atstādināšanai no amata pienākumu pildīšanas, pamatojoties uz premjera izdotajā rīkojumā minētajām likuma normām, nav pamata.

 

Starp premjeru un KNAB nepastāv darba likumā regulētās darba tiesiskās attiecības un "Ministru prezidents nav atzīstams par KNAB priekšnieka darba devēju", teikts vēstulē. KNAB priekšnieka atstādināšana esot ģenerālprokurora kompetencē.

 

LETA jau ziņoja, ka Valsts kontroles (VK) veiktajā revīzijā par KNAB operatīvās darbības finanšu līdzekļu uzskaiti 2006.gadā, KNAB, nenosakot kārtību, kādā veicama materiālo vērtību iegāde un realizācija, kā arī nenosakot materiālo vērtību realizācijas rezultātā iegūto naudas līdzekļu atspoguļošanu operatīvo līdzekļu finanšu uzskaitē, radījis krāpšanas iespējamības risku.

 

Revīzijā arī secināts, ka KNAB izdevumus, kas radušies dažādu materiālo vērtību iegādes rezultātā, atzīstot pārskata perioda izdevumos, rīkojies saskaņā ar instrukciju.

 

Materiālās vērtības, kas KNAB iegādātas no operatīvajiem līdzekļiem un lietojamas ilgāk nekā gadu, atzīstot pārskata perioda izdevumos, nevis ilgtermiņa ieguldījumu sastāvā, nesniedz patiesu priekšstatu par KNAB finanšu pārskatā uzrādītiem iestādes rīcībā esošajiem aktīviem, secinājusi VK.

 

Kā ziņots, Saeima 1962.gadā dzimušo Loskutovu par KNAB priekšnieku iecēla 2004.gada maijā uz pieciem gadiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas