Maizītis: Pašlaik neesmu izjutis politisku spiedienu

Rīga, 19.okt., LETA. Ģenerālprokurors Jānis Maizītis pašlaik nav izjutis spiedienu no politiķiem. To viņš šodien atzina intervijā Latvijas Neatkarīgās televīzijas raidījumam "900 sekundes".

Maizītis norādīja, ka pēdējā laikā viņš ļoti maz ir ticies ar politiķiem un politķi ar vi;nu maz runā. Līdz ar to nevar būt runa par politisku spiedienu.

Kā ziņots, Maizītis Ministru prezidentam Aigaram Kalvītim (TP) 18.oktobrī nosūtījis protestu par premjera septembrī izdotajiem rīkojumiem atstādināt no amata Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieku Alekseju Loskutovu un šajā saistībā veidot disciplinārlietas izmeklēšanas komisiju.

Par to aģentūru LETA informēja Ģenerālprokuratūras Preses centrā.

Ģenerālprokuratūrā ir izvērtēts Loskutova iesniegums jautājumā par Kalvīša 24.septembra rezolūciju, ar kuru pret KNAB priekšnieku ierosināta disciplinārlieta un viņš atstādināts no amata pienākumu izpildes.

Vērtējot KNAB īpašo statusu valsts pārvaldē, apstākli, ka biroja priekšnieku amatā ieceļ un atbrīvo Saeima, kā arī to, ka KNAB likumā nav regulēts jautājums par KNAB priekšnieka iespējamo saukšanu pie disciplinārās atbildības, kā arī analizējot tās likumu normas, uz kurām atsaucas Kalvītis, Maizītis secinājis, ka disciplinārlietas ierosināšanai un Loskutova atstādināšanai no amata pienākumu izpildes uz Ministru prezidenta dokumentā minētajām tiesību normām nav pamata.

Maizīša nosūtītais protests izskatāms desmit dienu laikā.

Kā šodien norādīja Maizītis, premjers nav rīkojies saskaņā ar likumu, taču nevar būt runa par kādu kriminālprocesu ierosināšanu. Premjeram šī situācija ir jāatrisina.

Savukārt Loskutovs vakar vērsies Administratīvajā rajona tiesā, apstrīdot lēmumu par viņa atstādināšanu no amata, kas izriet no Kalvīša rezolūcijā Valsts kancelejas vadītājai Guntai Veismanei teiktā, aģentūru LETA informēja KNAB pārstāvis Andris Vitenburgs.

Loskutovs aģentūrai LETA jau iepriekš pauda viedokli, ka viņa atstādināšanas procedūrā ir pārkāptas vairākas likumdošanas normas.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas