Malkai un granulām cenas nekāpj

Salīdzinājumā ar pagājušo vasaru, sākoties kārtīgai ziemai, malkai un kokskaidu granulām cena praktiski nav mainījusies, un pati pieprasītākā - alkšņu un apses malciņa - beramkubā joprojām maksā 16 - 17 Ls/m3. Bet par krāmētu kubu alkšņa malkas jāmaksā 23 lati.

Kaut arī pārdevēji pērn prognozēja, ka kokskaidu granulas un briketes lielā eksporta apjoma dēļ ziemā maksās dārgāk, pagaidām šis kurināmais nopērkams par tādu pašu cenu kā rudenī - 95 - 105 Ls/t. Šai cenai uzņēmējiem gan jāpieskaita klāt 22%, bet privātajiem pircējiem - 12% pievienotās vērtības nodoklis. Jārēķinās arī ar piegādes izmaksām. Pateicoties lielai savstarpējai konkurencei, liela daļa firmu, kas orientējas uz klientiem Rīgā, galvaspilsētas robežās kurināmo sola atvest par velti.

 

SIA "Hag" pārdošanas menedžere stāsta, ka vairākums pircēju, izvēloties malku, nekādiem smalkumiem - vai tā piekvēpinās skursteni un vai dod daudz siltuma, vai degot sprakšķēs vai ne - uzmanību nepievērš. Galvenais kritērijs esot cena, un cilvēki parasti meklējot lētāko, nežāvētu lapu koku malku, kas maksājot tikpat cik vasarā - 16 Ls/m3.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas