Marihuānas audzētavā Talsu rajonā atsavinātas narkotiskās vielas ap pusmiljona latu vērtībā

Rīga, 6.nov., LETA. Talsu rajona Laucienes pagastā kādās pamestās lauku mājās policija atklājusi plašu un ļoti moderni aprīkotu marihuānas audzētavu, kur atsavināto narkotisko vielu vērtība nelegālajā tirgū ir lēšama ap pusmiljonu latu.

Kā šodien preses brīfingā uzsvēra Valsts ieņēmumu dienesta Muitas kriminālpārvaldes priekšnieka pienākumu izpildītājs Marians Burijs, šī audzētava ir profesionālākā no līdz šim mūsu valstī atklātajām narkotisko vielu ražotnēm.

 

Policija sankcionētas kratīšanas laikā ir atradusi un atsavinājusi 5,3 kilogramus hašiša, 18 kilogramus marihuānas un 1905 marihuānas stādus, kas neizžāvētā veidā veido aptuveni 150 kilogramus marihuānas. Atsavināto narkotisko vielu vērtība nelegālajā tirgū ir lēšama ap pusmiljonu latu.

 

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes Narkotiku apkarošanas biroja priekšnieks Kārlis Dombrovskis pastāstīja, ka, lai izveidotu tik profesionālu audzētavu, organizētajai grupai nācies iztērēt aptuveni 60 000 latu.

 

Policija ir aizturējusi un tiesa jau ir apcietinājusi trīs vīriešus, kuri nodarbojās ar šo nelegālo rūpalu. Visi aizturētie jau iepriekš ir sodīti.

Kā ziņots, oktobra vidū policija Jēkabpilī atrada un atsavināja 21,8 kilogramus narkotisko vielu, kuru aptuvenā vērtība nelegālajā apritē sasniedz 400 000 latu.

 

Saskaņā ar ekspertīzes slēdzienu pie aizturētajiem, kuri ar tiesas lēmumu tagad jau ir apcietināti aizdomās par slepkavības mēģinājumu, atrasti 5,543 kilogrami marihuānas 100 000 latu vērtībā, 12,371 kilograms metamfetamīna 250 000 latu vērtībā un 3,892 kilogrami MDMA 50 000 latu vērtībā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas