Mārtiņam Rubenim 11.vieta olimpisko spēļu kamaniņu sporta sacensībās

Vankūvera, 14.febr., LETA. 2006.gada Turīnas olimpisko spēļu bronzas medaļas ieguvējs Mārtiņš Rubenis svētdien Vankūveras Olimpiādes sacensības noslēdza 11.pozīcijā.

Savukārt par olimpisko čempionu kļuva vācietis Fēlikss Lohs. Viņš vadību pārņēma jau pēc pirmā brauciena un turpinājumā to tikai nostiprināja, četru braucienu summā savu tautieti Davidu Milleru apsteidzot par 0,679 sekundēm.

2008.gadā Lohs 18 gadu vecumā kļuva par visu laiku jaunāko pasaules čempionu, bet tagad viņš 20 gadu un 205 gadu vecumā kļuva par jaunāko olimpisko čempionu šajā disciplīnā.

Savukārt trešo vietu izcīnīja iepriekšējo divu olimpisko spēļu čempions itālis Armīns Cīgelers, kurš līderim zaudēja 1,290 sekundes. Savukārt tikai 0,030 sekundes līdz medaļai trūka krievam Albertam Demčenko.

Šīs bija piektās olimpiskās spēles pēc kārtas, kurās Cīgelers tika pie medaļām.

Rubenis ceturtajā braucienā uzrādīja 14.labāko rezultātu, tomēr summā tas viņam ļāva saglabāt 11.pozīciju. Pēdējā braucienā Latvijas izlases līderis finišēja pēc 48,809 sekundēm.

No pārējiem latviešiem Inārs Kivlenieks ceturtajā braucienā uzrādīja 18.labāko rezultātu un šo vietu saglabāja arī summā, bet Guntis Rēķis pēc 23.vietas ceturtajā braucienā summā saglabāja 26.pozīciju.

Šīs Rēķim, visticamāk, bija pēdējās starptautiskās sacensības karjerā.

Pieciniekā šajā Olimpiādē tika visi trīs Vācijas sportisti, jo uzreiz aiz vadošo četrinieka palika Andijs Langenhans, sesto vietu ieņēma austrietis Daniels Pfisters, septītais finišēja mājinieks Sems Ednijs, astotais bija amerikānis Tonijs Benšofs, bet pirmo desmitnieku noslēdza austrieši Volfgangs Kindls un Manuels Pfisters.

Rubeņa 11.vieta ir otrs labākais Latvijas sportistu rezultāts līdzšinējā Olimpiādē. Jau ziņots, ka sestdien desmito vietu 1500 metru distancē šorttrekā izcīnīja Haralds Silovs. Vēl pirmajā divdesmitniekā svētdien desmit kilometru sprintā iekļuva biatlonists Ilmārs Bricis, kurš finišēja 14.pozīcijā, bet sestdien 20.vietā Silovs finišēja 5000 metru distancē ātrslidošanā.

Jau ziņots, ka Rubenis pirmajā braucienā trasi veica 48,818 sekundēs, kas tad viņam deva 13.vietu. Otrajā braucienā Rubenis finišēja pēc 48,831 sekundes, kas bija desmitais labākais rezultāts un summā ļāva pakāpties uz 11.vietu, bet trešajā braucienā viņš trases beigās kļūdījās, finišēja pēc 49,210 sekundēm, bet saglabāja 11.pozīciju.

Kivlenieks pēc pirmā brauciena atradās 18.vietā, otrajā uzrādīja dalītu 19.labāko rezultātu, atkrītot uz šo pozīciju arī summā, bet trešajā braucienā viņam bija dalīts 15.labākais laiks, atgūstot 18.vietu.

Savukārt Rēķis pēc pirmā brauciena ieņēma 25.vietu, tomēr pēc rupjām kļūdām otrajā braucienā kļūdām viņš tajā uzrādīja 28.rezultātu, kopvērtējumā atkrītot uz 27.pozīciju. Trešajā braucienā latvietim bija 25.labākais laiks, kopvērtējumā pakāpjoties uz 26.vietu.

Kā zināms, Turīnas olimpiskajās spēlēs pirms četriem gadiem Rubenis izcīnīja trešo vietu, dāvājot neatkarīgajai Latvijai pirmo godalgu ziemas olimpiskajās spēlēs.

Vīriešu kamaniņu sporta sacensības tika aizvadītas no sieviešu starta Šāds lēmums saistīts ar piektdien olimpisko spēļu treniņbrauciena laikā bojāgājušo kamaniņu braucēju Nodaru Kumaritašvili.

Tāpat sievietes un divnieki savas sacensības uzsāks no junioru starta.

Sievietes pirmos divus braucienus aizvadīs pirmdien. Šajās sacensībās Latviju pārstāvēs Maija Tīruma, Anna Orlova un Agnese Koklača.