Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mediķi aicina bērniem dāvināt vecumam atbilstošas rotaļlietas

Rīga, 23.dec., LETA. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi aicina bērniem dāvināt viņu vecumam atbilstošas rotaļlietas un atcerēties, ka spēļmantas, kas veidotas no daudzām sīkām detaļām, mazi bērni mēdz iebāzt mutē, ausī vai degunā, tā aizrijoties vai nosprostojot elpceļus.

 

Ārsti aicina bērnus sargāt arī no applaucēšanās un apdegumiem. Kā stāsta NMPD pārstāve Inga Vītola, mazi bērni visbiežāk applaucējas, sēžot klēpī pieaugušajam, kurš dzer karstu kafiju vai tēju, un bērns trauka saturu uzrauj sev virsū.  

Tāpat svētku laikā nevajadzētu atstāt bērnus vienus pašus telpās, kur iedegtas sveces.

 

Mediķi atgādina, ka brīvdienās un svētku dienās medicīniskus padomus saslimšanu un nelielu traumu gadījumos visu diennakti var saņemt, zvanot uz ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001.

 

Tāpat iedzīvotāji var vērsties pie dežūrārstiem. Rīgā dežūrārsti būs pieejami 24.decembrī, 26.decembrī un 31.decembrī no plkst.8 līdz 15. Svētku brīvdienās dežūrārsti dienas laikā būs pieejami arī lielākajās Latvijas pilsētās ārpus Rīgas. Dežūrārstu darba grafiks svētku brīvdienās pieejams Nacionālā veselības dienesta (NVD) mājaslapā www.vmnvd.gov.lv.

 

Traumu vai pēkšņas saslimšanas gadījumos iedzīvotāji var vērsties steidzamās medicīniskās palīdzības punktos.

Neatliekamos gadījumos, kad apdraudēta ir veselība vai dzīvība, palīdzību sniegs slimnīcu uzņemšanas nodaļas. Mediķi atgādina, ka dzīvībai kritiskās situācijās neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādi var izsaukt, zvanot 113.

 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas