Mediķiem Aglonas svētku laikā saspringtākais darbs gaidāms 15.augustā

Rēzekne, 14.aug., LETA. Līdz šodienas rītam dažāda rakstura medicīniskie pakalpojumi Aglonas bazilikas teritorijā sniegti apmēram 70 cilvēkiem. Trīs cilvēki nogādāti Preiļu slimnīcā. Pēc iepriekšējo gadu pieredzes, saspringtākais darbs Aglonas svētku laikā mediķiem gaidāms Vissvētākās jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētku noslēgumā 15.augustā.

 

 

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Katastrofu medicīnas centra direktors Mārtiņš Šics, pagājušajā gadā Aglonas svētku laikā mediķi snieguši dažāda veida medicīnisko palīdzību apmēram 1500 cilvēkiem un lielākai daļai tieši 15.augustā.

 

"Šādu tendenci var izskaidrot ar to, ka cilvēka organisms kādā konkrētā brīdī vairs neiztur fizisko un garīgo slodzi. Tā nav joka lieta - kājām mērot vairākus desmitus kilometrus, bez atpūtas un miega piedalīties emocionāli piesātinātos pasākumos. Cilvēka organismu iespaido arī laika apstākļi un lielu ļaužu masu koncentrācija nelielā laukumā. Aglonas svētku dalībnieku vidū ir arī vecāka gadagājuma cilvēki," teica Šics.

 

Aglonas svētku laika medicīniskās palīdzības nodrošināšanas ārste koordinatore Dzintra Jakubaņeca pastāstīja, ka būtiski veselības traucējumi Aglonas bazilikas apmeklētājiem uz šo brīdi nav konstatēti. Cilvēki sūdzējušies par asinsspiediena svārstībām, noberztām pēdām, kā arī prasījuši ūdeni.

 

Pašlaik Aglonas bazilikas teritorijā izvietots pārvietojamais hospitālis, deviņi Sarkanā krusta pirmās medicīniskās palīdzības posteņi, kā arī dežūrē septiņas neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes. Šogad par Aglonas svētku dalībnieku veselību rūpējas vairāk nekā 100 mediķi.

 

 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas