Mediķu arodbiedrība sūdzēs valdību tiesā

Rīga, 20.nov., LETA. Latvijas Veselības aprūpes un sociālo darbinieku arodbiedrības (LVASDA) padome šodien vienbalsīgi nolēma sūdzēt valdību tiesā par pamatprasību nepildīšanu.

LVASDA priekšsēdētājs Valdis Keris informēja, ka arodbiedrība prasību pret valdību iesniegs administratīvajā tiesā un atbildētājs būs Veselības ministrija (VM). Sūdzība tiesā tiks iesniegta šī gada nogalē.

 

Arodbiedrība ir noalgojusi zvērinātu advokātu biroju "Baltmane & Bitāns".

 

Lēmums valdību sūdzēt tiesā pieņemts tāpēc, ka ir izsmeltas visas iespējas risinājumu rast sarunu ceļā. Tāpat arodbiedrība joprojām nav radusi kompromisu par darba algas pieaugumu mediķiem 2008.gadam.

 

Keris norādīja, ka nevaino VM prasību nepildīšanā, jo tā ir atzinusi arodbiedrības prasības par taisnīgām. Tomēr VM nav spējusi iegūt nepieciešamo finansējumu, lai apmierinātu arodbiedrības prasības, jo valdība tam nav piešķīrusi līdzekļus.

 

Premjers Aigars Kalvītis (TP) šodien žurnālistiem uzsvēra, ka valdība attiecībā uz mediķiem izpildījusi visas iepriekš noslēgtās finansiālās saistības. "Mēs dzīvojam tiesiskā valstī, un, ja mediķi uzskata, ka valdība kaut ko nav pildījusi, viņiem ir visas tiesības vērsties tiesā," sacīja valdības vadītājs.

 

Kā ziņots, 12.novembrī Keris tikās ar arodbiedrības algotā zvērinātu advokātu biroja "Baltmane & Bitāns" juristiem, lai precizētu, kad un kādā veidā iesniegt prasību.

 

Keris informēja, ka patlaban arodbiedrība gaida Finanšu ministrijas atzinumu par darba samaksas pieaugumu medicīnas darbiniekiem nākamajiem gadiem pēc 2008.gada. No tā būs atkarīga arī arodbiedrības prasības pret valdību būtība.

 

Kā atzīst LVSADA vadītājs, diemžēl jaunajai valdībai nāksies atbildēt par iepriekšējās "padarīto".

 

Kā ziņots, valsts budžets 2008.gadam paredz, ka nākamā gada plānotā vidējā mēneša darba samaksa ārstiem būs 654 lati. Tas nozīmē, ka 2008.gadā ārsti saņems vidēji mēnesī par 80 latiem vairāk nekā šogad.

 

Šāds pieaugums pilnībā atbilst programmas "Cilvēkresursu attīstība veselības aprūpē 2006.-2015.gadam" paredzētās darba samaksas pieauguma grafikam veselības aprūpē nodarbinātajām personām.

 

LVSADA joprojām uztur savas prasības, ka 2008.gadā darba samaksas paaugstinājumu jārēķina, par pamatu izmantojot rādītājus par šī gada maija vidējo darba samaksu tautsaimniecībā, kas bija 356 lati. Tas no budžeta prasītu papildu 37 miljonus latu.

 

Tas nozīmētu, ka nākamā gada plānotā vidējā mēneša darba samaksa ārstiem būtu 710 lati, ārstniecības un pacientu aprūpes personām - 426 lati, bet ārstniecības un pacientu aprūpes atbalsta personām - 284 lati.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas