Melngailis cer, ka "Lattelecom" līdz gada beigām tomēr izdosies privatizēt

Rīga, 2.nov., LETA. Telekomunikāciju pakalpojumu sniedzēja "Lattelecom" valdes priekšsēdētājs Nils Melngailis cer, ka uzņēmumu līdz gada beigām tomēr izdosies privatizēt, šādu apņemšanos aģentūrai LETA pauda Melngailis.

Kā ziņots, tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš (TB/LNNK), kuram ir uzticēta arī ekonomikas ministra pienākumu pildīšana, jautājumu par SIA "Lattelecom" privatizāciju uz valdības sēdi nevirzīs. "Pagaidām nekādu oficiālu informāciju par šo lēmumu neesam saņēmuši," sacīja Melngailis, piebilstot, ka par Bērziņa lēmumu uzzinājis no mediju pārstāvjiem. "Vispirms sagaidīsim, kad Latvijā atgriezīsies [Ministru prezidents Aigars] Kalvītis un paudīs savu viedokli šajā jautājumā."

Melngailis nevēlējās prognozēt, kā varētu attīstīties situācija, norādot, ka "šajā jautājumā ir ļoti daudz spekulāciju un līdzšinējā pieredze liecina, ka viedoklis pēc dažām dienām varētu arī mainīties". "Mēs esam gatavi pildīt panākto vienošanos," sacīja Melngailis.

Kā ziņots, Bērziņš uzskata, ka lēmums par "Lattelecom" privatizāciju ir jāpieņem pilntiesīgam ekonomikas ministram stabilā valdībā, pretējā gadījumā šī uzņēmuma privatizācijas process var tikt nevajadzīgi sasteigts un tas valstij var izraisīt negatīvas sekas. "Lattelecom privatizācija jāveic valstij maksimāli izdevīgā veidā," uzskata ministrs.

Jau ziņots, ka Tieslietu ministrija ir norādījusi uz vairākām būtiskām juridiska rakstura nepilnībām pašreizējā uzņēmuma privatizācijas plānā, kuras ir jānovērš. Arī citas ministrijas ir norādījušas uz trūkumiem plānā. Bērziņš uzsver, ka "Lattelecom" privatizācijai jānorit saskaņā ar Latvijas tiesību aktiem.

"Man kā apvienības TB/LNNK biedram un valdes loceklim ir saistošs partijas valdes 22.oktobra lēmums, kas nosaka, ka sasteigta uzņēmuma privatizācija nav pieļaujama un nepieciešams veikt uzņēmuma attīstības variantu tehniski ekonomisko izvērtējumu un privatizācijas procesa tiesisko izvērtējumu," informē Bērziņš.

Ministrs uzskata, ka valdībai ir jābūt skaidriem plāniem, kā ieguldīt "Lattelecom" privatizācijas procesā iegūtos līdzekļus tā, lai tie nākotnē valstij nestu stabilu ilgtermiņa peļņu, taču šobrīd diemžēl šādu plānu neesot.

LETA jau ziņoja, ka valdība iepriekš vienojās, ka gala lēmums par "Lattelecom" privatizāciju, ko rosinājusi uzņēmuma vadība un darbinieki, tiks pieņemts 6.novembrī.

Līdz tam laikam valdība sagaidīs visus nepieciešamos dokumentus, līgumus un lēmumus par iespējamo darījumu, un, ar tiem iepazīstoties, arī tiks pieņemts gala lēmums.

Par "Lattelecom" izpirkšanas darījuma finansētāju izvēlēta ASV investīciju kompānija "Blackstone".

Plānots, ka pēc privatizācijas uzņēmuma akciju kopējais apjoms būs 100 miljoni latu, no kuriem akcijas 90 miljonu latu vērtībā piederēs "Blackstone", turklāt šīs būs akcijas bez balsstiesībām. Kā skaidrojis Melngailis, tas ir līdzīgi kā aizdevums, par kuru nav jāmaksā procenti un kas tiek apmaksāts tikai gadījumā, ja uzņēmums saglabā vai palielina savu vērtību. Iespējamā "Lattelecom" pārdošanas gadījumā šis ieguldījums tiks apmaksāts tikai pēc tam, kad darbinieki būs saņēmuši savu atlīdzību par darbinieku akcijām.

Pārējā akciju pakete, kas ir 10 miljoni latu, tiks dalīta divos piegājienos. Akcijas 1 miljona latu vērtībā darbiniekiem tiks izdalītas bez maksas, un 4 miljonu latu vērtībā akcijas tiek plānots piedāvāt darbiniekiem kā papildus nopērkamas. Vēl tiek plānota arī akciju rezerve jaunajiem darbiniekiem. Atlikušos 5 miljonus latu plānots sadalīt starp "Blackstone" un "Lattelecom" augstāko vadību, kas ir akcijas ar balsstiesībām, dala attiecīgi 50,1% un 49,9%. Te nav runa par tik lielām darbinieku un vadības īpašumtiesībām uz LT kapitālu, bet gan tikai par attiecīgu 5% balsstiesīgo akciju sadalījumu. Līdz ar to "Lattelecom" vadība privatizācijas rezultātā faktiski iegūtu 2,49% kapitāla, darbinieki ar visu rezervi - 5%, bet "Blackstone" - 92,51%.

Plānots, ka kopējie valsts ieņēmumi no šī darījuma varētu sasniegt 435 miljonus latu.

"Blackstone" darījumā ieguldīs 90 miljonus latu, bet vēl 200 miljoni latu tiks piesaistīti ar četru banku - "Unicredit", "DnB Nord", "Nordea" un "Parex bankas" - starpniecību. Vēl desmit miljonus latu darījumā ieguldīs "Lattelecom" vadība, kas naudu plāno iegūt ar kredītu palīdzību no vietējām bankām.

Kā ziņots, pērn "Lattelecom" peļņa bija 36,054 miljoni latu, kas ir par 11,2% vairāk nekā 2005.gadā, kad uzņēmums strādāja ar 32,418 latu peļņu. Kompānijas apgrozījums pērn sasniedza 128,767 miljonus latu, kas ir par 0,02% vairāk nekā 2005.gadā, kad uzņēmuma apgrozījums bija 128,738 miljoni latu.

Kopējais "Lattelecom" grupas apgrozījums 2006.gadā sasniedza 143,712 miljonus latu, kas ir par 7,7% vairāk nekā 2005.gadā, kad koncerna apgrozījums bija 133,382 miljoni latu. Pērn "Lattelecom" grupas peļņa sasniedza 39,024 miljonus latu, kas ir par 12,8% lielāka nekā gadu iepriekš, kad grupa strādāja ar 34,650 miljonu latu peļņu.

"Lattelecom" grupā ietilpst SIA "Lattelecom", SIA "Citrus Solutions", SIA "Lattelecom Technology", SIA "Baltijas Datoru akadēmija", SIA "LSS" un SIA "Lattelecom BPO".

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas