Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mērnieki pretojas cenu kāpumam

Maksu par izziņu izsniegšanu uz papīra Valsts zemes dienests (VZD) vēlas celt par 15 procentiem. Mērnieki uzskata, ka VZD no nākamā gada 1. janvāra iecerētais cenu paaugstinājums par informāciju, kas nepieciešama mērniecības pasūtījumu izpildei, apdraud nozares mazo uzņēmumu pastāvēšanu.

VZD iecerējis kārtējo reizi pacelt cenas par papīra veidā no Nekustamā īpašuma valsts kadastra reģistra izsniegtajiem datiem. Savukārt par datu elektronisko saņemšanu cenas samazinātos - to VZD uzskata par pakalpojumu modernizēšanas pasākumu. Mērniecības uzņēmuma "Metrum" valdes loceklis Andis Strēlis atzīst - lielākas iespējas saņemt no VZD nepieciešamos datus elektroniskā veidā atvieglo gan uzņēmuma darbību, gan arī speciālistu darbu VZD klientu apkalpošanas centros. Ietaupās arī papīrs un citi tehniskie līdzekļi.


Mērniekiem pret šo modernizēšanos pat nebūtu iebildumu, ja vien nebūtu cenu paaugstinājuma.
Mērnieki būs spiesti pacelt cenas uz iedzīvotājiem sniegto pakalpojumu rēķina.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas