Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Metropolīts Aleksandrs pareizticīgo Ziemassvētkos novēl Dieva žēlastību un mieru

Rīga, 6.janv., LETA. Svētdien pareizticīgie Latvijā atzīmē Ziemassvētku vakaru, bet pirmdien būs pirmie Ziemassvētki.

Rīgas un visas Latvijas metropolīts Aleksandrs svētkos visiem novēl, lai nākamais gads būtu Dieva žēlastības, miera un garīgas līksmības laiks.

Metropolīts Aleksandrs aicina visus ticīgos steigt pie piedzimušā pasaules Pestītāja.

Latvijas Pareizticīgās baznīcas mājaslapā publicētajā metropolīta uzrunā garīdznieks aicina cilvēkus svētkos atlikt laicīgās rūpes un raizes. "Priecāsimies, ka mēs esam pareizticīgie kristieši un šodien mums dzimis Pestītājs," norāda metropolīts Aleksandrs.

Pareizticīgo garīdznieks ticīgos aicina veltīt lūgšanas Jēzum Kristum, kā arī sargāt savas sirdis no visādiem grēkiem.

Uzrunā metropolīts Aleksandrs atgādina par aizvadītā gada nozīmīgākajiem notikumiem pareizticīgo baznīcā: "Kopā ar visu vispasaules pareizticības pilnību mēs priecājāmies par krievu aizrobežu baznīcas apvienošanos ar Maskavas Patriarhātu, un arī es biju šī notikuma tiešs dalībnieks."

"Ar kvēlām lūgšanām mēs sagaidījām mūsu zemē svētā labticīgā lielkņaza Ņevas Aleksandra godājamās relikvijas, kuras godināja gandrīz 60 000 cilvēku," uzrunā norāda metropolīts Aleksandrs.

Vērtējot pērn paveikto, pareizticīgo garīdznieks norāda, ka tika svinīgi iesvētīts dievnams Līvānos, atjaunota baznīcas dzīve Daugavpils Dievmātes Aizmigšanas baznīcā, kā arī ielikts pamatakmens jaunai baznīcai Iecavā.

Kristieši visā pasaulē Ziemassvētkus svin 25.decembrī un 26.decembrī. Savukārt pareizticīgo baznīca seko Jūlija Cēzara kalendāram, tāpēc pirmie Ziemassvētki tiek atzīmēti 7.janvārī.

Saeima daudzkārt noraidījusi frakcijas "Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" priekšlikumu par svinamām dienām noteikt arī 6.janvāri un 7.janvāri - pareizticīgo un vecticībnieku Ziemassvētkus.

Kopumā Latvijā pašreiz ir aptuveni 358 000 pareizticīgo un vecticībnieku draudžu locekļu. 2006.gada beigās Latvijā bija reģistrētas 119 Pareizticīgās baznīcas draudzes, liecina aģentūra LETA arhīvs. LE

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas